Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted mitévő legyek?

Szerinted mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nem tudom milyen suliba menjek tovább.Nyolcadikos vagyok.Édesanyámék azt szeretnék,hogy kövessem a testvéremet és Magyarországra járjak iskolába(Romániában élek,remélem ezért most senki sem fog elítélni,vagy ilyesmi).A tesóm kilencedik osztály után ment át Debrecenben,mert ebben a városban ahol élünk egyik suli rosszabb a másiknál.Amelyikben én most vagyok ,az itt úgymond a legerősebb,de valahogy mégis gyenge,rossz a színvonal,a tanárok nagy része nem tanít jól.Nem tudom,hogy mit tegyek.Ide nem sok minden köt,barátaim száma egyenlő a nullával,csak hamis barátokra tettem szert,sajnos,de például ez változhat kilencediktől,habár nem sok valószínűségét látom.Viszont,azért lenne rossz szerintem Debrecenbe járni iskolába,mert tesóm szerint elég rossz a kollégiumi élet és az ottani étel sem jó és nem tudott sportolni sem,ezért elég sokat hízott és kirekesztve érezte magát az osztályközösségből,VISZONT a tanulmányi eredményei javultak.Először is nekem mindenem a sport.Beleőrülnék ha nem tudnék sportolni.Biztos van sportolási lehetőség ott is,de nem nagyon fér bele a rengeteg tanulás mellett,a nővérem elmondása szerint.És még egy dolog:borzasztóan nehezen illeszkedek be egy új társaságba,nagyon nehezen megy a barátkozás,félek,hogy ott sem lenne egy barátom sem és senki sem beszélgetne velem.Lehet,hogy nem fogalmaztam túl jól,de ti mit tennétek a helyemben?Nem tudom mit tegyek,kérlek segítsetek,szorít már nagyon az idő:(.
2012. nov. 22. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a legfontosabb, hogy olyan iskolába járj, aminek van némi színvonala és nem ítélik el. Én sajnos a környék egyik legrosszabb iskoláját választottam, így utólag már nagyon bánom. Ha testvérednek nem jött be a Debreceni iskola, akkor keress egy másikat, máshol is van még jó iskola.

Az a legfontosabb, hogy ne egy alacsony színvonalú iskolába járj, se tanulmányilag, se lelkileg nem fog jót tenni!

2012. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keress más sulit.

Sport minden suliban van, attól ne félj, jót is tesz ha nem csak tanulsz, hanem kicsit kikapcsolsz, szóval ez ne legyen indok. Vannak olyan kollégiumok is ahol szintén van sortra lehetőség (nem tudom, hogy mindben, nem voltam kollégista, csak egy barátnőm volt az)

2012. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!