Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek a középsulitól, mitcsiná...

Félek a középsulitól, mitcsináljak?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8-adikos, és jövőre megyek középsuliba. Tudom még kicsit messze van, de mivel már lassan felvételi meg jelentkezés stb..Nem tudom miért de beparáztam. De igazából nem is tudom megmondani az okát.Szeretem a a mostani osztályom, végül is már 8 éve össze vagyok zárva ezekkel a barmokkal :'D Félek hogy mi lesz ott velem, hogy az osztálytársaim milyenek lesznek, a idősebbek milyenek lesznek úgy kb. mindentől félek :/ Nem szoktam soha parázni ilyen dolgokon, mindig azt mondtam, hogy majd csak lesz valami. Egyszerűen annyira rágörcsöltem erre és a tanár is folyton noszogat mindenkit hogy ott rosszabb...

Volt ezzel más is így valami nyugtató dolog?


2013. jan. 4. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Dehogy rosszabb. Középiskolában érettebbek a diákok, egészen más a hangulata. Nagyon sok dolgot fogsz ott átélni, jól fogod magad érezni.

A régi osztályodból senki sem lesz osztálytársad az új suliban?

A többiektől pedig nem kell tartani, szinte mindenki ugyanabban a helyzetben lesz mint te. A nagyobbak sem fognak piszkálni, bár néhány helyen van gólyaavató, az pedig vicces, semmi durva nincs benne. A tanárodnak biztos rossz élményei vannak és jól esik neki ijesztgetni, de hidd el, a középiskola nem rossz, eddig sokan túlélték:)

2013. jan. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én most vagyok 11.-es gimis. 8.-ban én is be voltam parázva, hogy milyen durva lesz a gólyás szívatás, meg hogy milyenek lesznek az új osztálytársak... Ne félj, az első hónapokban alakul ki ez, hogy melyik "társaságokba" fogsz tudni a legjobban beilleszkedni. Nekem azóta van 2 nagyon jó barátnőm (van több is), akiket általánosban még nem is ismertem. Szóval ez szerintem sokkal jobb, mint amit a tanárok mondtak nekünk, meg amire számítottam.

Sok sikert a felvételihez, és ne félj! :)


17/L

2013. jan. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.Én most vagyok kilencedikes.A nyári szünetbe még én is ezen görcsöltem. Tiszta sírós hangulatomba voltam, amikor visszanéztem a képeket stb... Most is hiányzik a volt osztályom, de rájöttem, hogy tovább kell lépni, ez egy szakasza volt az életemnek, ami most lezárult.

Hidd el csak az első pár nap lesz szörnyű!A többiek is ugyanebbe a helyzetben lesznek,és később akarva-akaratlanul is ki fognak alakulni,hogy ki kihez is való.A lényeg, hogy barátkozz!

15/L

2013. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!