Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak? Mit...

Menjek vagy maradjak? Mit tegyek? Hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, kilencedik osztályba járok. Az ország egyik olyan gimijében tanulok ami benne van a top 5 -ben. Azt hittem bírni fogom, de tévedtem. Teljesen el vagyok keseredve. A félévim az osztály egyik legrosszabbja lett és barátaim sem nagyon akadnak. Mindezt persze úgy, hogy minden nap 5-kor kelek tanulni, 6:30-kor megy a buszom. A suliban 14 óra után végzek minden nap, 15-kor jön haza a buszom. 16 óra után érek haza, kicsit beszélgetek a szüleimmel és már ülök is le tanulni. A tanulást este 21-22 óra körül fejezem be, de volt már olyan is, hogy éjfélig tanultam. Természetesen közösségi életem semmi, mert hét közben nem tudok eljárni sehova, hétvégén pedig be kell pótolnom azt amit hétköznap délutánonként nem tudok megtanulni vagy nem értek.... Nagyon nehéz és utálom. A tanárok lenéznek minden más középsulit a környéken és ezt vetítik ki ránk is. A diákok többsége is nagyképű, idézem: "Majd jól kiröhögöm a volt osztálytársaimat mert még szakiskolákban sem tudnak egy hármast összehozni" és a kedvencem "Bocsi de nem lehetsz olyan okos mint én" Egyszerűen utálom!!! Ráadásul olyan embereknek lett kitűnő félévije akik alig tanulnak, van közösségi életük, alszanak eleget, sportolnak és/vagy hangszereken játszanak, szakkörökre járnak, suliújságot szerkesztenek és stb. Nekem meg még az edzést is ott kellett hagynom a tanulás miatt és így is csak picivel lett jobb az átlagom. Úgy érzem kezdek komolyan bedilizni. A szüleimet hónapokig beszéltem rá, hogy hagy váltsak sulit. Most, hogy látták mennyire kivagyok egyre jobban hajlanak a váltásra, bár az ismerőseim többsége azt mondja nem kellene átmennem. Nem tudom. Teljesen össze vagyok zavarodva. Nem tudom, hogy menjek vagy maradjak. Annira mérges vagyok magamra :@

Kérlek segítsetek! Sorsdöntőek a válaszaitok!



2013. jan. 11. 09:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
Válts. Ezek kellene, hogy legyenek a legszebb kamaszkori éveid. NEm kell a Top5-ös suli. Egy olyan kell, ahol jól érzed magad, ahol mindenre van időd. Ne késlekedj!
2013. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Igazából nem is akartam ide jönni, csak erőltették és rájuk hallgattam. Annyira hülye vagyok...
2013. jan. 11. 09:53
 3/11 anonim válasza:
Szerintem is válts,én sem tudnék ilyen nagyképű emberek között lenni nap,mint nap. Igy már a tanulás se úgy megy. Ha valaki azt mondja maradj,az csak azét van,m még nem volt ilyen helyzetben. MENJ AMINT TUDSZ!!!!
2013. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mintha csak a 6 évvel ezelőtti énem írását olvasnám a soraidban. Nálam ugyan ez volt helyzet, legjobb gimi, beképzelt osztálytársak és tanárok, rossz átlag és még sorolhatnám... Nem találtam önmagam és egy hirtelen ötlettől vezérelve fogtam magam és iskolát váltottam nulladik végén, úgy, hogy senki sem tudott róla a szüleimen és egy-két rokonomon kívül. Sokan mondták, hogy rossz ötlet, mivel egy teljesen átlagos iskolába mentem, még a top 10-ben sincs benne valószínűleg. Az eredménye ennek a spontán döntésnek pedig az lett, hogy elmondhatom arról a négy évről azt, hogy életem legszebb évei voltak, rengeteg barátom volt, nagyszerű közösségi élet és még sorolhatnám. Az előző iskolát örömmel hagytam el, ezt meg sírva. És most hova járnak az akkor énvagyokalegokosabb volt osztálytársaim? A fele OKJ-n van, a másik fele meg sehol, pár ember ment csak főiskolára és egyetemre, a fele már otthagyta. Na és én hol vagyok egy olyan iskolából szerzett érettségivel, ami nem tartozik Mo. legjobb iskolái közé? Az ország legjobb egyetem állami szakán, egy nyelvvizsgával és egy kitűnő érettségi bizonyítvánnyal. Az ország legjobb egyetem állami szakán, egy nyelvvizsgával és egy kitűnő érettségi bizonyítvánnyal. Most én röhögök azokon, akik egyszer semmibe vettek és nullának tartottak.

Tanulj az én esetemből és mielőbb válts iskolát.

2013. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudom, h miért írtam le az egyik sort kétszer. :)
2013. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Majd ird meg a döntésedet! :)
2013. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Majd megìrom ìgèrem :)
2013. jan. 11. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy gondolkozz el azon a mondáson, hogy miért választanád a biztos szart a bizonytalan jó helyett?

Szerencséd lesz, ha váltasz, hidd el, hiszen semmi olyat nem soroltál fel, ami a mostani sulidban pozitív lenne.

(Egyébként én is 9- félévkor váltottam sulit, februárban már másikba jártam, és életem legjobb döntésének tartom ma is:) )

2013. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A szüleidnek meg mutasd meg az ide írt válaszokat meggyőzés céljából. :)

Biztos ők is jót akarnak neked.

2013. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem maradj. Én egy közepesen jó gimibe járok (6 osztályosba), 7.-ben rengeteget romlottak a jegyeim, majdnem meg is buktam. Most 9. félévkor már 4 -es az átlagom. Igazából csak hozzá kell szokni ahhoz, hogy a tananyag egyre több és az időd egyre kevesebb. Örülj, hogy bejutottál egy "elit" iskolába, nem mindenkinek adatik meg ez a privilégium. Szerintem minden gimiben van néhány ilyen nagyképű barom, akik azzal villognak hogy ők sokat tanulnak kevés idő alatt, de ezt nehogy elhidd nekik, ők is rengeteget tanulnak. Az a lényeg hogy ne bukj meg semmiből és legyél jó azokból a tárgyakból, amikkel felvételizni szeretnél.
2013. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!