Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy szeptembertől...

Mit tegyek, hogy szeptembertől jobb tanuló legyek?

Figyelt kérdés

10.-es leszek idén. Tavaly 3,8 volt az átlagom. Egy 5-ösöm volt: informatika.

Mindig este tanultam 8-9-ig kb, de sokszor semmit nem tanultam. Alsóba végig én voltam az osztály legjobb tanulója. Felsőbe egyre csak rontottam, de 4,5 körül voltam. Akkor többet tanultam, mint most. De sok tárgy pl. az irodalom cseppet sem érdekel, így 1x elolvasom a vázlatot, és a 3-asom meg volt.

Mivel vehetném rá magam, hogy többet tanuljk és hamarabb. Egyszerűen nem megy, pedig utálok este tanulni. Főleg mikor kiderül, hogy nem lesz meg fél óra altt, hanem még 2 órát tanulnom kell és fáradtan este 10-ig tanulok.

Remélem az agykontrol segít, mert elkezdtem, és talán majd ráveszem magam vele, hogy időbe és többet tanuljak.


2009. aug. 30. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Lenin is megmondta: tanulni! tanulni! tanulni!
2009. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, de hogy vegyem rá magam? Az oldalon már néztem ilyen kérdéseket, de nekem kedvem nincs és az a baj.

Minden évbe megfogadom, hogy majd idén jobban fogok tanulni, dehát csak nem sikerül. A szüleimet nem nagyon érdekli.

Nincs esetleg valami módszer, amivel rákényszeríthetném magam?

Ha kettesre állnék valamiből, akkor persze tanulnék, de a hármassal néhány tárgyból meg vagyok elégedve, de nem kellene.

2009. aug. 30. 14:53
 3/6 A kérdező kommentje:

És ami érdekel, azt szívesen tanulom szabadidőmbe is.

Az iskolába tiszta hülyeségeket tanítanak, amire később biztos nem lesz szükségem.

2009. aug. 30. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez a hozzáállás teljesen tipikus a Te korodban. Tehát amit nem tartasz fontosnak azt nem tanulod meg amit meg igen arra pedig akár több időt is fordítasz. Ez teljesen természetes, viszont az a gond, hogy ahhoz hogy a későbbiekben azzal és csak azzal tudj foglalkozni ami érdekel rengeteg látszólag tök felesleges dolgot kell az agyadba tömni. Sajnos a cél érdekében ezen át kell esni. Én informatikus vagyok és bizony a főiskolán is rengeteg látszólag tök felesleges dolgot meg kellett tanulni (pl. makro-, mikro- ökonómia és társai) Bemagoltam, levizsgáztam, elfelejtettem ennyi. Viszont most éppen egy olyan projekten dolgozok ahol egy csomó fogalom, képlet előjött ebből a témakörből és bizony most még egyszer elő kellett ásni a régi jegyzeteket és emlékeket. Tehát lehet, hogy most úgy gondolod hülyeség amit meg kell tanulni de ki tudja mit hoz az élet. Úgy hogy hajrá!

2009. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy még annyit hogy nagyon tetszik a hozzá állásod a dolgokhoz. Remélem gondolkozol a tovább tanuláson is.
2009. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát hajrá!

Próbálkozni fogok. Majd megírom, hogy ment-e.

Azt még nem tudom, hogy mi akarok lenni. Esetleg valami mérnök. Háztervező. A matek, fizika, rajz, informatika meg ilyenek mennek, mert nem kell rá magolni, és ha megértem a logikáját, akkor már megy. A humán tárgyak nem mennek.

Angol, németből is jó vagyok, mert érdekelnek, és az legalább hasznos, ha tudom.

2009. aug. 30. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!