Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatásosan magolni?

Hogyan lehet hatásosan magolni?

Figyelt kérdés
Anatómiát kellene tanulnom, de a nagy része magolós, mintha a telefonkönyvet szeretném memorizálni. Ebben világ életemben rossz voltam. Van valami taktikátok?
2013. márc. 14. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az jött be hogy hallgatom mp3on jövet menet közben.
2013. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem én megőrülnék, ha a saját hangomon kéne hallgatnom az anatómiát :D A Dunában landolna a telefonom...
2013. márc. 14. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Magolni sehogy. Telefonkönyv szerűen nem fog menni. Ezt is értened kell mint minden más tantárgyat. Akkor már kötni is tudod a dolgokat egymáshoz, előtted lesz a képe. fontos hogy minden képletet megnézzél az atlaszban. Egyébként hol tanulsz?
2013. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az anatómiában is van logika. Ha az alap kifejezéseket megtanulod, onnantól már sokkal könnyebb.
2013. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
van, van persze. De nem mindig. De most megtanulni, hogy például az orrüreg nyálkahártyájának vérellátása... Történik egyrészt az a. maxilláris végágaiból (aa. nasales posteriores laterales, rami septales posteriores) és az arteria ophtalmica aa. ethmoidales anteriorjából és posteriorjából... Hát ebben nekem nem sok logika van:) Főleg, mivel a kis ágakhoz nem tudok vizuális élményt kötni, ezeket nem látom, csak megtanulom. Lehet, hogy hülye vagyok, de nekem ez akkor is csak magolva megy. Viszont választ még mindig nem kaptam: hogy szoktatok magolni?
2013. márc. 14. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Én annak idején amikor anatómiát tanultam hagytam rá időt. Szerencsém volt mert volt a családomban aki kvázi szakmabéli is kikérdezzen. Azonnal ráérzett ha valamit elmismásolok, vagy összevonok. Fordított tanulást javaslok. A megtanulandó anyagból tegyél fel kérdéseket megadnak, mint egy tesztet, rengeteget amennyit tudsz. írd le a kérdéseket, és teszteld magad otthon hogy minden segédeszköz nélkül meg tudod e válaszolni őket. Ha becsületesen otthon megy, akkor zh-n vagy kollokviumon is fog menni. Nekem ez a módszer bejött.
2013. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rajzold le. Csinálj egy vázlatot a vérellátásról és kész. Nem muszáj anatómiailag pontosnak lenni, de ha mondjuk a szem felől kanyarítod oda, akkor eszedbe jut, hogy az a. ophtalmica ága.
2013. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!