Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Vizsgaidőszakban...

Egyetemisták! Vizsgaidőszakban mennyit kell tanulnotok?

Figyelt kérdés
Én most fogok felvételizni egy külföldi suliba és 2 hét alatt meg kellene tanulnom 700 oldalt. Nagyon parázom tőle, de a barátaim azt mondják hogy az egyetemen ez normális. Igaz ez? Ha év elejétől kezdve tanultok akkor mennyi órát tanultok naponta? Gondolom ez erősen függ kartól és szaktól is, de mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok! :)

2013. ápr. 26. 11:31
1 2
 11/17 anonim válasza:
47%
En egy napot, de inkabb csak felet szoktam tanulni vizsgara. Alt. 1500-2000 oldalas anyag van. Mindazonaltal nem belolem kene kiindulni, mert nekem fotografikus memoriam van.
2013. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
utolsó: úúúúúúúúúúúgy irigyellek :D
2013. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemistának mennyit? Ismerek olyat aki végig játssza a vizsgaidőszakot a számítógépén


És 700oldal szilárdságtan nem egyenlő 700 oldal római joggal


tehát az sem mind1 hogy mi van azon a 700 oldalon... :)

2014. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
700 oldal szilárdságtanból hiába megy be egy fotografikus memóriájú ember vizsgázni, úgy bszák mint macskát pipilni, minthogy ha nem érti akkor az egyes; hiába tudott mindent ami a könyvben van.
2014. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
3: Nem tanultad meg, csak levizsgáztál. Megtanulni én tanultam meg, hiszen 20 év után is tudom, holott nem is római joggal (de még civilisztikával sem) foglalkozom. Talán szorgalmi időszakban kellene tanulni, így nem lesztek soha szakemberek, csak instant vizsgázó senkik. A kérdező pedig középiskolás, neki ez egyetemi tapasztalat nélkül (főleg idegen nyelven!) nagyon nagy teher. Mindenkinek az lenne.
2018. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%
11: Én bármikor megbuktatnálak, mert nem tudod (nem tudhatod) az összefüggéseket. Amúgy megnézném, melyik szakon kell rendszeresen 1200 oldalakat megtanulni, ahol azt komolyan vissza is kérik.
2018. márc. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én meg az 5 napot készültem római jogot mesemondó embert vizsgáztatnám le...nálunk római jogból anno egy tételt kaptál amit hiba nélkül kellett visszaadni, utána pedig 1,5 órán át mindenhonnan mindent kérdeztek aprólékosan...latinul is...ha egyszer hibáztál elégtelen. Ha te ezt 5 nap alatt full bevágtad gondolom nem okoz problémát a jogi egyetemet 3-4 év alatt elvégezned....utáltam anno az ilyen hazug embereket amikor meg velük vizsgáztam csak makogtak, pontatlanul fogalmaztak......és érződött a "nagy tudásuk"
2018. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!