Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy tudnám...

Mit csináljak? Hogy tudnám meggyőzni magam arról, hogy "ez nem baj"?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még hármasom.

Hatodikos vagyok, és négyesem is csak 5.-ben, 6.-ban volt/van.

De egy biológia röpdolgozatom hármas lett(persze szinte az egész osztály elszúrta, amúgy a tanár hibája is, mert: fogalmak voltak, az volt az egyik, hogy szalmaszár. Csakhogy aki ebben a csoportban volt(a röpinél két csoport volt), úgy értette, hogy szalmaszál. Többször megkérdeztük, hogy "Szalmaszál?", erre a tanár mondta, hogy "Igen.".) Amúgy ha ez nincs, négyes vagy ötös lett volna, de mindegy. A lényeg, hogy fura érzés, hogy NEKEM HÁRMASOM van. És valahogy nem tudom túltenni magam rajta. Ha rágondolok, rosszul érzem magam(persze belső fájdalom).



2013. ápr. 27. 18:00
 1/8 anonim válasza:
Motivaljon, h jobb legyel . Figyelmeztetes ,h ennel tudsz jobbat.
2013. ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beszéld ki magadból, az is nagyon jó, hogy leírtad, de aztán igyekezz másra gondolni, és pár nap múlva már nem lesz az a "belső fájdalom". ;) 1-2 év múlva meg már csak nevetni fogsz magadon (régi naplómat visszaolvasva én mindig fogom a fejem, hogy hogy tudtam kiakadni egy 4/5-nél vagy négyesnél is - úgy, hogy volt mellette rosszabb is, de engem pont az a jegy zavart :D)

Egy hármas nem a világ, vond le a tanulságot (ha van), hogy legközelebb többet tanulsz, ötször is visszakérdezel ha nem vagy biztos, stb. A hibáinkból tudunk csak tanulni, próbáld meg így felfogni. Amiről meg nem tehetsz, azon nem érdemes rágódni, valószínű a tanár "szalmaszár"-nak értette amit kérdeztek, mondjuk feltűnhetett volna neki javításkor, de hát ez van. Gondolj arra, hogy a többiek is rossz jegyet kaptak, ők sem foglalkoznak vele, felejtsd el te is. ;)

2013. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ez befolyásolná az év végi jegyed próbálj meg a tanártól kérni valamilyen javítási lehetőséget

(Hogy lássa, neked nem felel meg a hármas)

2013. ápr. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van elég más jegyed, akkor meg

hagyd

2013. ápr. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként hülye módzser (tanár részéről),

hogy szóban mondja a feladatokat (mert el lehet érteni)

Inkább írásban adná

2013. ápr. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régen pl. felírták a táblára a feladatokat

(Hogy ne leheseen elérteni)

2013. ápr. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. ápr. 28. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj régen én is ilyen voltam. Egyszer másodikban sírtam, mert kettes lett a szorzótáblás dolgozatom. A tanár mondott két számot, nekünk fejben össze kellett szorozni, és leírni. Hát már az elején elszúrtam, sokat gondolkodtam, és ő már mondta a következőt. Ahelyett, hogy kihagytam volna azt az egyet, mindig visszafele gondolkodtam, és hát ezért jól el is szúrtam. Napokig bőgtem, hogy a kedvenc tantárgyam, és mi lesz így. Szerintem le is húzta a jegyemet évvégén. Ne foglalkozz amúgy ilyenekkel, csak ha tényleg lerontja az évvégidet. Én momentán örülök mostmár, ha néhány tantárgyból megkapom a kettest, pedig régen én is ilyen voltam, hogy a jegyeimnél jobban semmi nem érdekelt.
2013. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!