Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz, kémia. Csak én...

Emelt biosz, kémia. Csak én vagyok "elkeseredve"?

Figyelt kérdés
Hónapok óta tanulom az elméletet, csinálom a feladatokat, de mégis úgy érzem, hogy nem tudom úgy megírni ahogy szeretném. Kémiából pl. ezek a számolások igen durvák. Ti hogy vagytok vele? Vagy csak én aggódom túl?

2013. ápr. 29. 21:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy én már betéve tudom azt a szemét biosz könyvet, mégsem fog sikerülni ez az érettségi, mert diagramot elemezni nem tudok, értelmi fogyatékos vagyok vagy mi, plusz megint beraknak egy olyan szövegértéses feladatot mint októberben, akkor aztán hót mind1, hogy mennyire tudom a biológiai oxidáció menetét vagy a szívciklust...
2013. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Nemár,biztosan nagyon jól fog menni,ha betéve tudod a biosz könyvet!próbálj meg diagramot elemezni otthon,gyakorold azt!nem 100%,hogy lesz idén is,de ki tudja!a szövegértésen meg ne aggódj,ha Te nem tudod,a többség sem fogja tudni!ne görcsölj ezen,aludd ki magad,és nagyon jól fog fogni az agyad!felvesznek,akárhova is jelenkteztél! :)
2013. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
A grafikonosok nekem se mindig mennek. Volt egy évben légzéssel kapcsolatos. Mellhártyák közötti nyomás, belélegzett levegő nyomása a mellkasban, erőltetett légzés hatására nyomás a tüdőben... ezek egyáltalán nem mennek. A légzés pedig könnyűnek tűnt.
2013. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Akkor nem lehet, hogy a fizikával van inkább problémátok?
2013. máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Én mindig is jó voltam fizikából, abból nem hiszem ,hogy bajom lenne (sokáig amúgy is úgy volt, hogy belőle érettségizem, de aztán a kémia mellett döntöttem). Nekem tényleg konkrétan az a bajom, hogy elém raknak egy diagramot, akkor nem látok mást, csak vonalakat, pontokat. Nem tudom fejben összerakni. Tényleg, mintha értelmi fogyatékos lennék :D a térlátásom is egyébként nagyon rossz, meg különben közelre is rosszul látok. Szóval ahogy a látásban is csak a szemüveg segít, úgy a diagramelemzés sem megy magamtól :D csak nem tudom mi könnyíthetné meg. Próbálok gyakorolni, csinálni direkt ilyen feladatokat, de nem igazán mennek :(
2013. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Hát az a nyomásos:tudni kell hozzá,hogy az interpleurális nyomás (a mellhártya lemezei közti nyomás) mindig negatív,vagyis kisebb,mint a légköri!belégzésnél lecsökken,kilégzésnél megnő,de sose megy a légköri fölé (ez 760 Hgmm).a tüdőben levő belégzés előtt,vagyis a kilégzés végén lecsökken,és így az alacsony nyomású térbe a nagy külső nyomás be tudja nyomni a levegőt!ez a levegő nyomást képvisel a tüdőben,így a belégzés végére megnő a tüdő nyomása a légkörihez képest (a tüdőnyomása a légköri fölé tud emelkedni),és ezért ez a nagy nyomás kinyomja a tüdőből a levegőt a légkörbe!felejtsd el a fizikát,és segghülye vagyok hozzá,ezt józan ésszel próbáld meg megérteni :) szóval ,tudod,ha nagy a nyomás a tüdőben,az kinyomja a tüdőből a levegőt.érted? :) annyira nem nehéz ez,egyszer meg kell érteni.csendben megjegyzem ezt a témakört én is az egyetemen értettem meg 100%ra :)
2013. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
*én segghülye vagyok a fizikához,azt akartam írni :D
2013. máj. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

És nem próbáltál még segítséget kérni a diagramokkal kapcsolatban?

Lehet, hogy ha pár feladatot megcsinálna veled olyan, aki érti, akkor jobban menne.

Első körben el kell olvasni, hogy mit mutat a diagram. Utána megnézni a tengelyeket.

Utána szépen egyesével a pontokat.

2013. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Na fiúk, lányok izgultok már? :) Most nálam különösen előjött ez az a minél többet tanulok, annál jobban látom, hogy mennyi mindent nem tudok effektus :/ nővérem már tiszta debilnek néz, előbb lementem teát főzni és közben hangosan felmondtam magamnak a hazai klímazonális társulások jellemzőit, tesóm meg néz, hogy mi a f@sz az a pettyegetett tüdőfű meg kapotnyak :D Hát mondom én sem tudom, de meg kell tanulni ;)
2013. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Én iszonyatosan izgulok úgy érzem semmit nem tudok most próbálok átismételni kb. mindent. De csak két kívánságom van genetika és idegrendszer ne legyen benne. Meg ha lehet akkor biokémia se.
2013. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!