Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira, gyógyszerészetre...

Orvosira, gyógyszerészetre készülők! Hogy álltok a tanulással?

Figyelt kérdés
Ti is annyira izgultok, mint én? ( kémia számításokkal álmodom, ezért már aludni sem nagyon tudok :S)
2013. máj. 10. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
nagyon félek. most az utolsó pár napban nagyon ráhasalok, és lesz ami lesz.. :S
2013. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja és gyógyszerészet :)
2013. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészet. Még biológiából a genetikából kb. semmit nem tudok, de az emelt biosz genetikai számításait végig néztem előző években és eléggé egyszerűek. Szóval lehet kihagyom az ismétlést abból, elég amit 11.-be elmondott a tanár, mert emlékszem. Ökológiából sem vagyok valami toppon. Ezeket a kamu témákat, mint környezet szennyezés vagy monokultúrák meg gaia elmélet szerintem nem nézem át, mert ezekkel nem találkoztam még. Ma átnézem az ökológiát. Holnap az embert. Hétfőn meg talán még növény-ökológia ismétlés lesz.

Te hogy állsz?

Kémiából én már letettem tavaly, de elég rossz lett. 5-ös lett, de nem jó százalék. Szóval biológiából kell kb. egy 70% és akkor egész biztos felvesznek.

2013. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyszer azt érzem, hogy nagyon jól állok, kb ahányszor végére érek 1-1 könyvnek - biosz és kémia is - mindig az van bennem, hogy már tudom az egészet és nem tudnak semmi olyanba belekérdezni, aztán csinálok egy feladatsort és látom, hogy de mégis. Nem tudom mitől félek jobban, biosztól vagy kémiától... tudni kell, hogy nekem ez már a 2. köröm lesz, tudom mit rontottam el tavaly a bioszban, de idén is tudnak olyat kérdezni, amiről fogalmam sincsen (szelekció, populációgenetika). Kémiából meg a számolások... azok is olyanok, hogy van amelyiket nagyon vágom, de van, amihez hozzá sem tudok szagolni, hiába oldottam már meg számtalan példát. Jaj csak sikerüljön... nekem mindkettőből olyan 80 körüli kell, de szerintem 75 már jó lehet. Meglátjuk.
2013. máj. 10. 19:00
 5/7 anonim válasza:

Nem ertem ezeket a szazalekokat...Valoszinu h azert mert kulfoldi vagyok...Leirnad pontosan h mit jelent ez?

Arra gondoltam h amit az erettsegin letesztek tantargyat?! Es annak az atlaga lenne??

2013. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nálunk nem a jegy számít, hanem, hogy hány százalékra teljesítesz, s lényegében azt viszed tovább pontként.

Tehát pl egy emelt érettségi 60 %-tól 5-ös, aminek mondjuk a nagymamád örül, mert ő csak annyit ért, hogy jelesre vizsgáztál, ugyanakkor egy 60 %-os emelt szintű érettségi sajnos elég kevéske. Hiszen akkor 100-ból mindössze 60 pontod van. Nálunk sajnos az, hogy valaki kitűnőre érettségizett, még korántsem jelenti azt, hogy a legjobb esélyekkel indul a felvételin...

2013. máj. 11. 20:41
 7/7 anonim válasza:
Erteeem..En pl. orvosira keszulok az iden,Budapestre szeretnek felvetelizni,de hallottam,hogy van ez az ugynevezett Balassi Intezet,ahol nulladik ev kereten belul,elsajatitsak az emeltszintu biologiat,fizikat,valamint a kemiat,es az ev sikeres befejezese utan automatikusan bekerulsz barmely orvosi egyetemre,fuggetlen attol,hogy hol van az az egyetem(Termeszetesen orszagon belul).De ez meg nem minden..Allami osztondijbanreszesulsz,+ meg alamilag tamogatott leszel..
2013. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!