Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen érzés kollégiumban lakni?

Milyen érzés kollégiumban lakni?

Figyelt kérdés
Főleg egyetemire gondolok!
2009. okt. 2. 11:25
 1/8 anonim válasza:
100%
én szakközépbe jártam és bár voltak beavatások stb;nekem nagyon tetszett,nagyon jó :))
2009. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam kollégiumban lakni az egyetem alatt, de a szűkös anyagi lehetőségeim miatt nem mehettem albérletbe. A mi koleszunk mocskos volt, teli volt csótánnyal, a közös konyha mindig kritikán alul mocskos volt, a vécé és a fürdő szinte mindig össze volt hányva reggelre. Az ablakok nem záródtak rendesen, így telente igencsak vacogtunk. Persze négy év alatt sem cserélték ki az ablakot, mert "nem volt rá pénz".

Egy 20 m2-es szobában négyen laktunk, szó szerint egymás szájában, és sajnos nem is a megfelelő emberekkel. Negyven (!) emberre jutott egy konyha és egy fürdő. A kolesz aljában diszkó működött, éjjelenként alig tudtunk aludni, illetve utáltam, hogy egyesek részegen a folyosón hőzöngtek éjjelente. Amikor az ajtónk előtt hevert egy füves banda, és mindenhol marihuánaszag terjengett a folyosón, nem bírtam tovább, és az akkori barátomhoz (azóta férjemhez) költöztem. Soha többé nem fogok kollégiumban lakni...

Most Finnországban élek, és itt járok egyetemre. Itt az egyetemistáknak lakásokat adnak ki, mindnkinek saját szoba-konyha-fürdős garzonja van. Egyedül lakom akkora - és sokkal komfortosabb - lakásban, mint otthon négyen. Az ár ugyan az otthoni négyszerese, de a szolgáltatás kb. tízszer jobb.

2009. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%
nagyon jó. Életreszóló barátságok keletkezhetnek, és messze nem csak a piáról szól. Ha többen összefogtok, bármilyen légkört kialakíthattok egy akár 300 fős koliban is, ha szerveztek sportprogramokat, kolis előadásokat, filmnézést, közösségi programokat, el lehet kerülni, ki lehet szorítani, meg lehet változtatni a piás-összehányós-bárkivel-összefekvős alacsony színvonalat nagyon könnyen. A bútorok, berendezettség, konyha, fürdő tényleg fontos lehet, de csak szélsőségesen rossz esetben. Nagyon jó alkalmazkodóképesség fejlesztő és szocializáló hatása van, ami fontos az élethez, párkapcsolathoz szerintem.
2009. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
12:02, csak nem a Jakabhegyen laktál Pécsen?:)
2009. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De bizony... :P
2009. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
háát, én Pécsen tanulok, de albérletes vagyok, koliba nem vettek fel sajnos. Bár miután láttam a Jakabhegyit, amiről az egyik válaszoló írt, összetettem a két pici kezem!:) rettentően undorító az a hely, csótányok, "szippantósok", és egyéb embernek álcázott állatfajok élnek ott(tisztelet a kisszámú kivételnek). De a Szántóban, és a Boszi koleszben egész jó a helyzet, ott laknék már(ha nem találtam volna meg a világ legjobb albérletét:)) Ha bulikba akarsz menni, de nincsenek ismerőseid, a koli kiváló hely erre, és hogy barátokat szerezz, de tanulni szerintem ott normálisan nem lehet(nagyon sok kolis barátom/barátnőm van, és az ő véleményüket mesélem:P)
2009. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A miskolci elég jó. Igaz, csak 3 hónapot voltam kolis, mert utána a páromhoz költöztem. Mondjuk én albérletből mentem oda, ahol nyugi volt, tisztaság, és utána meg nagyon hangos volt a kollégium. De aki első perctől ott van, annak ez fel sem tűnik. Meg az is meghatározó, hogy hol van a szobád: pl a folyosó mindkét végén nagy a ricsaj, a közepén meg talán azért, mert ott a konyha meg a fürdő. :) Szóval múlik a szerencsén is. Meg azt is észrevettem, hogy minél magasabb emeleten laksz, annál csöndesebb. :) Szóval ki lehet fogni jó szobát, meg jó lakótársakat, meg barátokat. Az biztos, hogy egy koliban zajlik az élet.
2009. okt. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten lakom egy ELTÉ-s koliban, és nagyon szeretem. A 10.-en van a szobánk, csendes a szint, 3 ágyas szobák vannak, de mi csak ketten lakunk, így bőven elférünk. De amúgy sem kicsik a szobák. A folyosó 2 részre van osztva, minkét részben van konyha, és fürdőszoba. 1 hónapja lakom ott, de eddig mindig egyedül fürödtem, pedig 3 zuhanyzó is van egy fürdőszobában, szóval tényleg nyugi van. Nem lepusztult a koli és van takarítás is. A bútorok is újak.

Engem mindenki elrettentett a kolis élettől, h mennyire fogom utálni és minden milyen koszos, és zaj van, és büdös, és utálatosak az emberek, de én szerencsére pozitívan csalódtam :)

2009. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!