Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki fontos személy legyen az egyetemen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra például hogy szervezésekben részt vesz, közéleti tevékenységeket végez, vagy akár csak egyszerűen összetartja a csoportot. Például hallottam vannak csoportvezetők, nekik mi a feladatuk? Vagy mi alapján dől el hogy ki lesz az? Illetve mennyire múlnak ezek a dolgok az ismeretségen?
2013. máj. 28. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Gazdag.
2013. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az illető jelentkezhet seniornak/mentornak, az itteni ismerettség alapján van esélye bekerülni például a Hallgatói képviselethez... De ha egy adott tárgyból jó, akkor jelentkezhet demonstrátornak is.
2013. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én demonstrátor vagyok egy egyetemi tanszéken. Nem tartom magam fontosnak, mivel csak az adott tanszék meg azok a tanárok ismernek akiknek az irodája azon a folyosón van ahol az én tanszékem :D Úgy lettem demonstrátor hogy jó a tanulmányi átlagom, és bizonyos tárgyakból kiemelkedő vagyok, így írtam egy kérvényt, a dékánbácsi felülvizsgálta és jóváhagyta, és 1 évre kaptam egy megbízást :)


Aztán vannak még a HÖKösök, ehhez egyébként nálunk ismeretség, és "partyképesség" kell... a kollbiz, évfolyamhök, kari hök mindmind nagy party arc, sokan ismerik őket, nyaliznak, így mindig ha választás van ők jönnek ki győztesen...


Aztán van még az AISEC, ERASMUS, akik ezzekkel kapcsolatban tartanak üléseket, és a hallgatókat tájékoztatják mit kell tenni ha külföldre akarnak kimenni részképzésre tanulni.


Vannak egyetemi újságírók, akik szerkesztik az egyetemi/kari lapokat, és olyan személyek is akik pl az egyetemre érkező külföldi hallgatókat koordinálják.


Hát némelyikhez ezek közül tehetség kell, némelyikhez protekció :)

2013. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Akkor annyira mégsem érdekel a dolog..:)) Gondolom sok plusz teherrel is jár..:)
2013. máj. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!