Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek rossz év végi jegyek,...

Ezek rossz év végi jegyek, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Földrajzból, matekból, kémiából biztos 3-as leszek, latinból, énekből és hittanból 5-ös, a többi 4-es de irodalom, töri és nyelvtan még lehet hogy 5-ös lesz, nem tudom. A biosz még kérdéses, a beadandó és a holnapi tz dönti el, hogy 3-as vagy 4-es leszek-e. Én a kémia miatt vagyok elkeseredve, mert sokat tanultam rá, de a számolásokat nem értem, az elmélet miatt vagyok 3-as (az ment meg). Amúgy biosz-kémiás osztályban vagyok. Ezek tényleg olyan rossz jegyek? Ti hányas tanulók vagytok/voltatok gimiben? 15/L

2013. jún. 4. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Biosz - kémiás osztályban szerintem nem valami kiemelkedő :S
2013. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért fontos az, hogy jó jegyeid legyenek? Ösztöndíjat úgysem kapsz érte (legalábbis nemtudok róla hogy lenne középiskolában tanulmányi ösztöndíj). Majd érettségiket megírod normálisan és bárhova felvesznek, ha szeretnéd. Én egy nagyon könnyű szakközépes osztályban is 2-3as voltam végig, 4 évig, és mégis 412 ponttal vettek fel egyetemre, mert az érettségire rendesen felkészültem.
2013. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A jegyek önmagukban tényleg nem sokat számítanak. Mégsem értek teljesen egyet a 2. válaszolóval, miszerint 4-6-8 évig szard le, majd érettségire megtanulod. A tudás hosszútávú rögzülésében, bevésődésében rengeteget számít, hogy folyamatosan foglalkoztál az anyaggal, vagy csak vizsga előtt gyorsan bemagoltad, másnap még tudtad, és harmadnapra felét már el is felejtetted.


Persze más kérdés, hogy a tudás és az osztályzat nem mindig áll összhangban egymással. Ugyanaz a jegy másik tanárnál, másik iskolában nem feltétlenül ugyanazt jelenti. Fogalmam sincs, hogy mennyire erős a ti iskolátok, és hogy az osztályodon belül ezek milyen jegyeknek számítanak. Ezért nincs is sok értelme ideírnom, hogy én hányas voltam anno.


Szerintem a lényeg, hogy önmagadhoz képest teljesíts jól, és másokhoz viszonyítva lődd be, hogy mik a reális lehetőségeid, hol tudnál majd jó eséllyel továbbtanulni. Legyen egy reális célod, és azt helyezd előtérbe. Ha már jó előre tudod hogy mik lesznek a felvételi tárgyaid, akkor koncentrálj elsősorban azokra. Ha másból nem is, azokból illene ötösnek lenni.


Amúgy a jegyeid szvsz. annyira nem vészesek. Ami aggályos, hogy pont bioszból és kémiából vagy gyenge, biosz-kémia szakon. Ugye nem azért választottad ezt a szakot, mert ezen a vonalon akarsz továbbtanulni?

2013. jún. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hallod én örülök ha megvan mindenből a 2-es és ha valami hármas akkor isten meghallgatott..szerintem nem vagy rossz tanuló..15/F
2013. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

Én is biosz-kémiás vagyok (15/L), és én mindenből kitűnő voltam. Hova jársz? Kerületi suliba? Ha ez a Radnótiban lenne, már eltanácsoltak volna. Az osztályunkban 3 gyerek volt, akiknek volt hármasuk.

Ui: És nem 5 fős az osztály! 38 emberből csak 3 lett rossz tanuló. Ezek NAGYON ROSSZ JEGYEK!!!

2013. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!