Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem tényleg ennyire...

A férjem tényleg ennyire életképtelen? Vagy csak én reagálom túl a tegnap estét? Vagy rossz anya vagyok, mert 1-2 percig hagyom sírni a babám?

Figyelt kérdés

Tegnap szabadnapos volt a férjem. Éppen egy költözés kellős közepén vagyunk, ergo volna itthon mit csinálni. Mégis azzal ment el a tegnapi nap, hogy ült a számítógép előtt és játszott, meg a "gyerekkel foglalkozott" - ami annyiból állt, hogy a pici ült a pihenőszékben, és nézte, hogyan gyilkol le az apja néhány retardált szörnyeteget. Én eközben dobozoltam, pakoltam a cuccainkat, hajtogattam a törölközőket, mindenféle sosem használt bigyulákat csomagoltam. (Plusz a főzés, mosás, takarítás.)

Annyit nem tett volna meg, hogy az előző este leszakadt fogast visszategye a helyére. (2 perc aktív fizikai munka.)

Ellenben egész nap panaszkodott, mindig volt valami: ő éhes, ő fáradt, ő fázik.

Addig puzzle-öztem a bazi nehéz dobozainkkal, míg felszabadult a villanyradiátor, bedugtuk. Kaját kapott, délután szendergett másfél órát.

Este CSAK ANNYIT KÉRTEM TŐLE, hogy fürdesse meg a kislányunkat (3 hónapos), amíg én is lefürdöm. Hozott be a picinek a szobába forró vizet, hogy tudjunk vele játszani még egy kicsit, amíg kihűl a víz. Gyerek pucéran az ágyra, hadd nézelődjön, forogjon. Durván fél órán át játszottunk a kicsivel, majd elmentem fürdeni. Még a sampont sem tettem rá a hajamra, jött be a férjemmel a felöltöztetett, kisírt szemű gyerekkel, mondván, hogy a kicsi vize bizony kihűlt. De ő azért megfürdette.

A hideg vízben a gyereket.

Mondtam, hogy akkor legyen szíves újra megfürdetni, méghozzá meleg vízben, mert ebben a hűvös időben (főleg, hogy tegnap rossz volt a fűtésünk, tiszta hideg volt a lakásban) neki sem esne jól, ha hideg vízben fürdene, pláne nem egy ilyen kicsi babának. És különben is, miért nem nézte meg a víz hőmérsékletét, ha forró lett volna a víz, akkor is simán beledugja a gyereket?!

Már itt puffogott, hogy én csinálok neki pluszmunkát.

Esküszöm, csak annyit kellett volna megtennie ezt követően, hogy leteszi a babát az ágyra, bejön, enged megközelítőleg 5 deci forró vizet a lavórba, beviszi és beleönti a babakádba, majd újra levetkőzteti a gyereket, beledugja és megfürdeti még egyszer.

Igen ám, csak a gyerkőc torkaszakadtából üvölteni kezdett, amint letette az ágyra. (Persze, hisz már hót éhes és hulla fáradt volt, rendszerint nem szokott ennyire elhúzódni a fürdetés.)

Erre a férjem, ahelyett, hogy arra a megközelítőleg 35-40 másodpercre letette volna a csepertyűt, és hagyja sírni amíg enged forró vizet, NEGYED ÓRÁN KERESZTÜL téblábolt fel-alá a sikítva üvöltő gyerekkel (állítólag próbálta megnyugtatni, bár nem értem - az első 5 perc után nem jött rá, hogy úgysem sikerül?!), aminek a vége az lett, hogy összeszaladt a ház népe - anyós, após feljöttek, látni óhajtván, hogy mi baja van a gyerkőcnek, miért üvölt ilyen megveszekedetten.

Nagyjából ekkor jöttem ki én is a fürdőből, anyósék szétszéledtek, a babánk még üvöltött. Átvettem az öltöztetését, és elküldtem a férjem fürdeni, és megmondtam neki, hogy nagyon mérges vagyok rá, mert kötve hiszem, hogy így kellene kezelni egy ilyen helyzetet, és hogy mégis mit gondol, én mit csinálok, ha napközben sír a lányunk, amikor nincs itthon senki?! Otthagyom az ágyon sírva, amíg elkészítem a tápszerét, a vízforralónak hála ez durván egy perc. És mégis, ezzel sokkal gyorsabban orvosolom a problémát, mintha 10-15 perceket kóvályognék az üvöltő babával, reménykedve, hogy hátha még négy kezem nő.

Erre a párom szó szerint elküldött a "k*rva f*szba" (sosem szokott ilyen rondán beszélni), majd elviharzott fürdeni. Ezalatt sikerült teljesen rendbe tenni a gyerkőcöt, aki a tortúra végére már olyan fáradt volt, hogy ereje sem volt szívni a cumisüveget. Álomba ringattam, letettem a kiságyba, aludt.

Amikor (1 órával később) kijött a párom, nagyon összevesztünk. Megmondtam neki, hogy nem hiszem el, hogy letört volna mindkét keze, ha legalább valamit segít itthon! Képtelen vagyok felfogni, hogy hogy nem sül le a bőr a képéről, amikor szenvtelenül végignézi, ahogy egyre-másra pakolom a dobozainkat, és nyilván belehalna, ha legalább a mocskos kólásüvegjeit kivinné. Semmit nem segít itthon, de mindent elvár, és akkor annyit nem bízhatok rá, hogy fürdesse meg a kislányunkat?!

Erre ő is belém kötött, mondván, hogy érdekes, mert ő sosem vette észre, hogy ki van porszívózva a szobában (ami átlag kétnaponta megtörténik), és különben is, ő most fáradt, hagyjam békén, ő alszik, joccakát.

Jah, az lemaradt, hogy én nyilván szívtelen dög vagyok, ha hagyom sírni a babámat napközben.


Melyikünk kezelte rosszul a tegnap estét? Ő, vagy én?

Könyörgöm, én nem egy ilyen tesze-tosza emberbe szerettem bele!


2012. febr. 9. 08:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindketten.


A férjed életképtele ezt te is látod, de te túl sokat vársz el töle. Olyat amire képtelen.


Minek utasítgatod olyan dolgokra amire képtelen?


Minek egy átfagyot gyereket mégeyszer megfürdetni, inkább be a hösugárzó alá gyorsan felöltöztetni és megetetni.


A férjed tegnap esti dologból csak az utasítgatást látta hogy te megállás nélkül utasítgatod, majd amit tezs nem jó.


megfürdette hidegvízben ez van ráztam volna a fejemet és legközelebb 2x megkérdeztem volna nem hideg-e vagy meleg a víz?


Nálunk is sokat van a gép elö, de ha a párom sokat netezett már akkor mondom neki ha befejezted a netezést, akkor kérlek segíts... ìgy általában közli hogy nmég félórát szeretne játszani, vagy még 10 perc aztán jön.


nem utasítgatom megkérem és ennyi.


annyit várj el tölle amennyire képes, ha nem képes ezekre akkor rossz emberhez mentél férjhez ezen tedd túl magadat mert az egész éltetek ilyen lesz és felesleges ezen görcsölnöd.

2012. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Rossz napja volt, van ilyen. Persze ha nem rendszeresen így viselkedik. Hibás volt, az tény, de te is. Ha nem sokat foglalkozik a gyerekkel, akkor nem tudja, hogy ha sír mit tegyen vele. Jobbnak látta cipelni, nincs ebben semmi, nem lett tőle a kicsinek semmi baja sem. Kicsit felfújtátok ezt a dolgot. Az, hogy nem segít? Én ilyenkor vagy kihúzom a netet vagy kikapcsolom a gépet ha végképp semmi nem használ. Ha hazaér ülj le vele és beszéljétek meg higgadtan. Fáradt vagy, kimerült. Viszont ő is az.
2012. febr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Kedves első, aláírom, hogy igazad van - de tegnap este egyetlen utasítás hangzott el: hogy fürdesse meg újra. (És azért ez, mert addigra anyósék levitték a villanyradiátort, a másik fűtésünk pedig padlófűtés, ott nehéz lenne megmelengetni a gyerkőcöt.)

Nem panaszkodnék, hogy nem kértem volna egész álló nap, hogy segítsen ebben vagy abban. Kértem. A válasz mindig az volt: mindjárt. És sosem történt semmi, elment az egész nap alvással és gépezéssel.

Alapesetben engem sem zavar, ha gépezik, csak az, hogy őt nem lehet mellőle felállítani.

2012. febr. 9. 08:28
 4/30 anonim ***** válasza:
26%

Itt jöhetne az, hogy akkor most halgassuk meg a másik felet is.

Amúgy szép kis novellát rittyentettél bokros teendőid közepette. :)

2012. febr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: neked is tökéletesen igazad van. Fáradtak vagyunk, mindketten. Igen, érzem én is, hogy hamarabb ment fel a pumpám, mint kellett volna, mégsem tudok napirendre térni afölött, hogy ilyen lett az ember, akit szeretek - és aki nem is olyan régen segítőkész volt, szólnom se kellett, jött segíteni, és fürdetni sem először fürdetett.

Arról nem is beszélve, hogy ő is pontosan tudja, hogy a kislányunk összesen kettő dolog miatt szokott sírni: ha éhes, vagy fáradt. Nagyon jó természetű baba, ha kakis a pelenkája, azt is csak abból tudjuk, hogy veszettül vigyorog. :)

2012. febr. 9. 08:34
 6/30 A kérdező kommentje:

túrórudi:


Ha ezen múlik, szívesen megkérem este a férjem, hogy üljön le, és mesélje el, ő hogyan látta a dolgokat.

A bokros teendőim pedig még rám is várhatnak fél órát, elvégre mint tegnap a férjem a fejemhez vágta: nekem úgysincs más dolgom.

2012. febr. 9. 08:36
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Hát figyu, ha vki ilyen tesze-tosza, annak bizony meg kell mondani, hogy mit csináljon, csak sajnos nem mindegy hogy hogyan.

Ahogy az egyik válaszoló is írta: "Ha befejezted a játékot, segítenél ebben, meg ebben?..."

És akkor megmondja, mikor segít és tudja mit terveztél be.

Ha nem mondod, nem tudja, miben segíthetne.


De szerintem az is nagy segítség, hogy ő elvan a babával.

Ennek a módját is meg kell vele beszélni. Magyarázd el, hoyg a vele való "foglalkozás" mit jelent a babánakés hogy miért fontos.

2012. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%

Sokat nem tudok segíteni neked,csak elmondani,hogy ilyen állapotban nőttem fel 19 éven keresztül,az én apám ilyen muja.Semmit nem akart tenni soha,csak aludni,nehezére esett ha a házimunkába segíteni kellett és azért is mindig veszekedés tört ki,anyut mindig küldte a jó büdös f@..ba.Elválni csak azért nem akart tőle,hogy családba nőjünk fel az öcsémmel,de ezért meg is mondtuk mindketten az öcsémmel inkább apa nélkül mint ilyen kínlódva kellett volna felnőni nekünk és szégyenkezve,mert alkoholista is lett belőle és valahogy soha nem azon volt,hogy a család előre haladjon és jobb legyen hanem mindig hátráltat.Valahogy így kezdődtek nálunk is a gondok,anyu mindent csináljon meg,apunak csak enni és levegőt kellett szívni,ennyi volt a napi teendője:(

Telyes mértékbe igazad van,ha férfinek tartja magát, viselkedjen is úgy.

2012. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik válaszoló!

Mint az egyik kommentemben már írtam: megkértem. Nem is egyszer leültünk már megbeszélni a dolgokat, de minden csoda három napig tart.

2012. febr. 9. 08:39
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

Hát az tuti, hogy eszembe nem jutott volna még egyszer szegény pici babát megint levetkőztetni, és megfürdetni. Inkább jól meleg takaróba betakarni, és megszeretgetni. Te utasítgatod össze-vissza. Ő alapban szerencsétlen típus, fogadd el, hogy ilyen, vagy nagy bajok leszenk.

De a legnagyobb hibát te követted el az újra fürdetéssel

2012. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!