Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki ma egész...

Van itt olyan, aki ma egész éjjel tanulni fog?

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Aki tanul, az nem netezik.
2013. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minek? Majd tanulok nappal, pihenni is kell.
2013. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha te arra készülsz, hogy az egész éjjeledet a tanulásnak szenteld, akkor azonnal mondj le róla! Mivel a kérdésedet 22 órakor írtad ki, sajnos nem tudok sokat segíteni, de elmondom, máskor mire figyelj! Ha már jó előre tudod, miből kell pontosan készülni, akkor minél előbb kezd el a felkészülést! Amint lehet, vesd rá magad a tananyagra! Érettséginél az az ajánlott, hogy a vizsga előtti teljes napon relaxálj, pihenj és lazíts, csak kapcsold ki magad, az a legjobb! De csak akkor tedd ezt, ha jól megtanultál mindent! Ez a módszer különböző államvizsgáknál is ajánlatos, de egy egyszerű dolgozatnál is. Persze egy dolgozat semmiség az érettségihez képest, ott jól jársz, ha a felmérés előtti napon is tanulsz, de nem éjszaka! Ha a vizsgát/érettségit/dolgozatot megelőző napon tanulsz (rendesen), és éjjel rosszul alszol és nem vagy kipihent, az nem egy nagy hátrány, ugyanis az agyadnak volt egy 7/8/9 stb. órája arra, hogy a tanulnivaló leülepedjen, azonban ha ezt az időszakot az agyad megtömésére használod fel, akkor nem lesz idő a tudás lerakódására és az egészen eddig a rövidtávú memóriában elraktározott tananyag a rövidtáv végett felhasználhatatlan lesz. Én is jártam már úgy, hogy egy kisebb dolgozat anyagát reggel magoltam be, azonban a memóriám még nem ülepítette le és a sebtében szerzett tudás nem került a hosszútávú memóriába, amitől persze nem tudtam a dolgozatot. Azt ajánlom, soha ne hagyd az utolsó pillanatra a tanulnivalót, hanem szépen oszd be az idődet! Most persze már nem tudsz, mit csinálni, de ebből a rossz helyzetből is igyekezz kihozni a lehető legjobbat! ;)
2013. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, főleg neked utolsó! Sajnos én mindig az utolsó pillanatra hagyom a tanulást, sose tudtam beosztani. Amióta pedig egyetemre járok már rászoktam az éjszakázásra is. Egyenlőre még nem érzem a hátrányát, mivel jó jegyeim vannak. Majd meglátjuk, hogy később mi lesz. :)
2013. júl. 1. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!