Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptemberben Szegeden egyetem...

Szeptemberben Szegeden egyetemista leszek: melyik a jobb választás: kolesz vagy albérlet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 28. 17:06
1 2
 11/14 anonim válasza:
Tudom hogy több éves kiírás de válaszolok. 6 évig voltam albérletbe Szegeden. Sokkal inkább ajánlom mint a kolit. Mivel van magánszférád és úgy tudom hogy el is kell hagyni a koleszt hétvégére. Tehát minden héten haza kell utaznod. Az amit itt írtak hogy többen voltak egy szobában és úgy jött ki 25000ft-ra. Hát akkor vmit igen rosszul csináltál. Mivel 6 évig kb ennyiért laktam külön szobában. És 3 albérletet próbáltam ki. Ajánlom Újszegedet ilyen téren. Vedres utca. Zöld övezet. Nyugi. Most ha koliba mentem volna. 10 e plusz 16e volt nekem a busz egy hónapra. Ugyanott vagyok. Így viszont egy hónapban egyszer jöttem haza. Így ugyanannyi. De legalább nem kellett minden héten utaznom. Nekem 7 órás busz csak haza. Ki kell számolni a buszköltségekkel együtt mennyi. Ja és aki államilag támogatott képzésben van annak van szoctám albérlet után. Aki nagycsaládos az 30e ft-ot kap. Ugyhogy abszolút albi. Kb azonos összegre jössz ki ezeket beszámítva. De van intim szférád.
2019. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Így utólag visszaolvasva a válaszaimat eléggé meglepődök, viszont reagálnék a #11-es válaszra, mert azért tartalmaz false információt - csak ha esetleg egy jövendőbeli gólya látná ezeket a válaszokat.

- Nem kell az egyetemi kollégiumokból hétvégére hazamenni. Egyedül a szénszünet idejére kell, hiszen ekkor az egyetemi épületek is bezárnak. Viszont még a nyári bentlakást is adott.

- Nagycsaládos vagyok én is, viszont a BSc+MSc alatt egy félévben kaptam szoctámot. Pedig az egy főre eső jövedelem se volt magas.

- Nyilván mostanra albérletben vagyok, viszont az egyetem kezdetén ki nem tudtam volna fizetni. Összvissz 40.000 Ft-al indultam el - ebből kellett gazdálkodni az első diákhitelig (~másfél hónapig, úgy hogy kapásból 10.000 Ft volt a kolidíj). Ha most az albérletet nézzük, akkor gyakorlatilag kajám már nem lett volna (lehet még az albérletre se lett volna elég, kauciót általában mindenhol kérnek).


Tehát akárhogyan nézzük a kollégium olcsóbb. Itt már csak annyi a kérdés, hogy az adott egyén mennyire társasági ember vagy mennyire nem - ami egyénfüggő, nincs rá univerzális jó válasz. Én az egyetem alatt az voltam, ezért nekem megérte. Ha valaki jobban szereti a nyugalmat, nagyobb magánszférát akar, nyilván albérlet a jobb választás - ebben az esetben kevesebb emberrel kerül kapcsolatba, csak nyilván többet kell fizetni.

2019. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Hát utolsó fogalmam sincs,hogy hogyan nem kaptál szoctámot. Ez nagyon fura. Nálunk mindenki kapott támogatást lakhatáshoz. De államisban voltál? Mert ha költségesbe akkor nem kapsz semmit.meg azt csak albérlet után kapod. Én meghagyom hogy csak egy félévig vettem igénybe mert apám jól keres azt lusta volt fél évenként a navhoz elmenni jövedelemigazolásért. De akkor 8000ft-ot kaptam. Az albérletem 25000ft volt akkoribn. 18000 akkor saját zsebből az albid. Ja és utána kipattant hogy a hökösök csak hasracsapással osztogatták a lóvét. Ugyhogy kaphattam volna többet is. Dehát apám ilyen. Mindenesetre bnőim kapták. Ugyhogy fogalmam sincs te hogy nem kaptál.
2019. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Meg egyik barátom is alapjáraton megkapta a 30000et mert nagycsaládos. Hát lehet megváltoztak a dolgokén 6 éve jártam oda. Nem tom te mikor
2019. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!