Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Úgy nagyon megy tönkre az...

Úgy nagyon megy tönkre az ember, ha szinte alkohol mérgezésig issza magát rendszeresen? Haverom rosszul fog járni?

Figyelt kérdés

17 éves, és imád piálni. Minden pénteken, vagy szombaton kocsmázik. Vagy ha nincsennek otthon a szülei, oda rendez piálást. És szerintem már alkoholista, mert 3 éve rendszeresen iszik, amikor csak lehet. Nyáron minden 2.nap berúg, ha nem minden nap.

Egyszer voltunk a haverjánál, és mondta, hogy "nincs egy kis pálinkád?" úgy, mintha minden szüksége ez lenne.

És eddig az utóbbi 3 hónapban 4x itta magát szinte a mérgezés szintjére.

Annyira berúgott, hogy remegett, mindent összehányt, össze-vissza beszélt, nem bírt felkelni. A szülei mikor hazua vittük, el akarták vinni kórházba.


Másnap/harmandap mindig jön a "többé nem iszom!" Utána pénteken, vagy 2. hét péntekén megint ivás. Tavaly is hallottam tőle már a "többé nem iszom, annyira szarul voltam" idén mégis 4x csinált ilyet(legalábbis amiről tudok).

Mondtam már neki, hogy nem kéne elgondolkodni azon, hogy miért van annyira rosszul, hogy harmadnap sincs semmi életkedve.

Azt mondja, jójó, majd legközelebb nem iszok annyit...


De így nagyon hamar tönkre teszi magát az ember? Hogy annyira berúg, hogy remeg, hány, magáról semmit nem tud.

Másnap/harmadnap meg olyan, mintha műtétje lett volna és alig van ereje bármihez.



2013. ápr. 27. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

évtizedekig is eltarthat,mire a szesz tönkre teszi,

de,ha pl 20 év múlva leáll a piáról,akkor akár 80 éves koráig is elélhet,

2013. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
100%

Amit a haverod csinál, az nem életbiztosítás (kilátásban van kisebb-nagyobb májkárosodás), de hogy kimondottan tönkremenjen az egészsége, az még nem esedékes. A legtöbb embernek néhány év ilyen nem okoz súlyos gondokat, de persze jobban járna, ha ilyen formában abbahagyná.


(Ezzel valószínűleg nem nyugtatlak meg, de általában a naponta egy üveg töményet lezúgató alkoholisták teste is csak jópár év alatt megy tönkre, mármint ha esznek rendesen, nem az utcán alszanak, stb.)

2013. ápr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat iszik egyszerre, attól hasnyálmirigy gyulladása lehet, abba elég hamar bele lehet halni.

Ha ezt elkerüli, akkor a máját teszi tönkre, nagy eséllyel összeszed egy jó kis májcirrozist.

Ha nagy mázlija van, akár ezt is elkerülheti, amit viszont biztos nem fog megúszni, az a szellemi leépülés.

Az ilyenekből lesznek néhány év múlva a matizbácsik, meg a szalacsisándorok.

2013. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja abbahagyni akkor már elég súlyos alkoholista, a mája már valószínűleg károsodott, ha így folytatja néhány év múlva tényleg ehet, hogy májzsugorja lesz. Én ismertem egy embert mindig sokat ivott egész életében, de volt egy év amikor súlyos lelki trauma érte, és 1 év alatt belehalt annyit ivott, a májából leszakadtak darabok, míg végül elfogyott neki, de ő mondjuk nem evett semmit szinte, és naponta megivott kb. 4-5 deci szilvapálinkát, és 10-12 üveg sört.
2013. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:

A máj csak az egyik probléma. A máj vissza tudja építeni magát, ha leáll a piával. Nagyobb gond az agykárosodás.

Gyakorlatilag elhülyül az agypusztítástól.

2013. máj. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
100%

Súgok, az agy is vissza tudja építeni magát, és sokkal kisebb problémát okoz neki az alkoholizmus, mint a májnak.


A „minden pohár alkohol visszavonhatatlanul elpusztít valamennyit az agyadból” csak századfordulós antialkoholista mítosz, az 1960-as években megbukott. Eddig még egy alkoholista sem abba halt bele, hogy elfogyott az agya... különös:)

2013. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 acelsziv ***** válasza:
Látod, mindig tanul az ember :)
2013. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!