Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a Dunaújvárosi...

Mennyire nehéz a Dunaújvárosi Főiskolán a mérnökinformatikus szak?

Figyelt kérdés

Szeretnék másoddiplomát szerezni (levelező tagozat) informatikából de a képességeim eléggé átlagosnak mondhatóak ezért kicsit tartok attól, hogy lemorzsolódnék. Szerintetek egy nagyon átlagos képességű ember el tudja végezni ezt a szakot?


Köszönöm!


2013. júl. 4. 05:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Más típusú képzésekre járok. Össze sem lehet hasonlítani a műszaki képzésekkel. Egy (na jó fél)büfé szak, és egy nem büfé szak.

Elhiszem és tudom hogy nehéz a műszaki képzés, és azt is látom hogy a 3+2 rendszer kissé furcsa dolgokat eredményezett az egyetemei oktatásban. Tanár függő is hogy ki mit követel a diákoktól, és ez reálisan tejesíthető e.

Valahol az egyetemeket is meg lehet érteni mint szervezetet aki egyensúlyozik a színvonal és a hallgatók megtartása és új leendő hallgatók vonzása tekintetében. Mi is legyen a cél..rövid és hosszú távon? Na ez már ebben a változó gazdasági és politikai környezetben nem is olyan egyszerű meghatározni. De ettől függetlenül mindig tartom a dolgot, hagy a színvonal az egy nagyon szubjektív kategória..és több a PR és/vagy marketing benne mint a valóság.

2013. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"Akaraterő, kitartás, információk megszerzése a tapasztaltabb hallgatóktól (pl. tőlem) és menni fog!"


Ha megengeded akkor kérdeznék is párat. Miket tanultatok nagy vonalakban matematikából? Milyen mélységben? A számonkérés milyen jellegű (ez utóbbi különösen érdekel)?


Köszönöm!

2013. júl. 6. 15:29
 13/24 anonim ***** válasza:

Matek1:

1.zh 20 pontért:

komplex számos feladat

Határértékszámítás

Definíció szó szerint(8-ból 1)


2. Zh: matlab feladatok 10 pontért


A 2 zh eredménye adja meg hogy a szóbeli vizsgán hányasért indulhatsz. Nekem 25 pontom volt, az ötösre mentem.


A vizsga: Megajánlott jegy nincs, mindenkinek szóbeli. A beugró kérdés három definíció a 35-böl. Utána a vizsgáztató elég jól felméri mennyire érted az analízist. Itt van differenciál, integrál egész az impropriusig.

Folytatás következik.

2013. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Folytatás:

Matek2:

Lineáris algebra zh

Valószínüség számítás zh

Matematikai statisztika zh

A három zh eredménye megajánlott jegyet ad.


Folyt.köv.

2013. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Matek3: Na ez húzósabb.

1.zh: Speciális differenciálszámítások, többszörös integrálok.

2.zh: Differenciál egyenletek.


Na itt nagyon figyelj mert ha elveszted a fonalat, a magántanár drága lesz!

Fontos hogy milyen tanárt fogsz ki. Horváth Péter a legjobb, a többiek is jók, de Piroskát kerüld el messziröl.

2013. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Integrálás már nincs is?Mi történ ott 2 hónap alatt???
2013. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mármint mat2-ben...
2013. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Te amúgy nappali vagy levelező tagozatra jársz/jártál?
2013. júl. 6. 19:39
 19/24 anonim ***** válasza:

Tuzolto:

matek 2-ben az integrált csak a val.számnál használtuk, sürüségfüggvény és eloszlásfüggvény közötti átszámításhoz.

2013. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kérdezönek:

Levelezön végeztem. Most hétfön volt a záróvizsgám. Tudtommal én voltam az egyetlen aki fsz-szakosként hobbiból végignyomtam a bsc matek kurzusokat.

2013. júl. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!