Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanító néni szeretnék lenni,...

Tanító néni szeretnék lenni, viszont énekelni nem tudok. Ez az egy a kizáró ok. Hogyan tudnám 2 év alatt felhozni egy bizonyos szintre az ének tudásom?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
járj ének tanárhoz.
2013. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért az éneklést nem kell annyira komolyan venni ennél a pályánál. Anyámnak sincs valami hú de jó hangja mégis valhaogy sikerült neki tanárrá válnia. (Ugyan épphogy átcsuszant, de neki az is elég volt)

Az ének tanár jó ötlet, friss diplomás tanárokat kérdeznék meg erről, hogy manapság ezt mennyire kell komolyan venni.

2013. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Pedig énekelés a felvételi egyik követelménye.
2013. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Én is tanító néninek készültem, de emiatt esélyem se volt. Végül középiskolai tanár lettem, oda nem kellett az ének, majd fejlesztőpedagógus. Nem bántam meg.
2013. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Én tanító szakos vagyok. Én is nagyon paráztam az ének alkalmassági miatt, mert semmi hangom nincs...A vizsga előtt felkerestem a volt alsós énektanárom, hogy segítsen nekem. Kb. 2-3x voltam nála még átvettük a gyermekdalokat, népdalokat. Az alkalmasságinak annyi kikötése volt, hogy 3 dallal kellett készülni. Szóval nem ők mondták meg, hogy mit énekeljek. Mivel az egyik dal nagyon ment, így elég volt azt énekelnem. Aztán zongorán nyomkodta a billeket és nekem skáláznom kellett...Ez elég nehezen ment, mert az izgulástól teljesen ki voltam száradva :) De meg lett.


Ha egy minimális énektudásod meg van (és persze a felvételiztető tanár is normális) akkor felvesznek!


És azt hozzáteszem, hogy a 2 év alatt rengeteget fejlődött itt a suliban az énektudásom! Álmomban sem gondoltam volna hogy én ilyet is tudok :)


Szóval egy szó, mint száz: alkalmassági előtt mindenképp járj énektanárhoz, még ha csak pár alkalmat is.


Üdv.: harmadéves hallgató

2013. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)))

Rengeteget segítettél! Megnyugodtam!!!MEGLESZ AZ! :D

2013. júl. 18. 16:50
 7/15 anonim válasza:
Nincs mit :) Majd szorítok :) És hova akarsz majd menni? :)
2013. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ne haragudjatok, hogy így nem feltétlenül a kérdéshez kapcsolódva írok, de engem az érdekelne, hogy a tesit mennyire veszik komolyan a tanító szakon? Kedves harmadéves előttem válaszoló, nálatok ez hogy megy, mire számíthatok, ha felvesznek?
2013. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

A tesi sem volt vészes. Kisebb csoportokra voltunk bontva. (Hogy mindenkire tudjanak figyelni.) Az én csoportom a szemetebbik tesitanárt fogta ki. Nekünk egyénileg kellett gimnasztikával bemelegíteni (a végén már nem egyéni volt, Ő dirigált), 10 fekvő és egy felfordított padon kellett bohóckodni, mintha gerenda lenne. Ő elég szigorúan nézte, és állandóan beszólt és volt akinek nem írta alá a papírt, hogy megfelel.

Volt olyan csoport akiknek meg kosárlabdával kellett párosgyakorlatokat csinálni, kosárra dobni és hasonlók. Ők a jófej tanárnál voltak. (Szerencsére a jófej tanár lett nekem a tanárom tesi szakon ;) )


Szóval, nálunk tényleg nagyon tanárfüggő volt a gyakorlatok terén és az értékelés terén is.


Remélem segítettem :)

2013. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál! :)
2013. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!