Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz előrehozott érettségi...

Hans Regenkurt kérdése:

Földrajz előrehozott érettségi (2013. okt. )?

Figyelt kérdés
Be szeretném adni a föci előrehozottat, arra kérnék tanácsot melyik lenne megfelelő tanulási forma? Szerezzem meg a 2013-mas föci érettségi tételeket és azt tanuljam + atlasz vagy a könyvet. Bármilyen segítő válasz jó lenne a témában.
2013. júl. 16. 00:13
 1/2 anonim válasza:

az írásbeli 1. részéhez tanuld meg a kötelező topográfiát!

soknak tűnhet, de meg lehet tanulni!

a írásbeli 2. részéhez szerintem elég ha a tételeket megtanulod, azok sokmindent lefednek! meg ott már használhatod az atlaszt.. szóval nem olyan vészes!

a szóbelihez meg egyértelmű, hogy a tételeket kell megtanulni!

2013. júl. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem először nézd meg az érettségi követelményeket. Fent van részletesen a neten, + a topográfia is.

Ha ez megvan, nyálazd át az összes könyvedet. Magyarul: tanuld meg. Sokan elfelejtik, hogy a követelményekben a 7. illetve 8. osztályos földrajz is beletartozik egy kicsit.

Pl. a mozaikos földrajz már nem tárgyalja részletesen a különböző országokat, a 7. és 8. osztályos könyvben részletesebben megtalálod.

A könyv mellett folyamatosan nézd az atlaszt is, így könnyebb lesz memorizálni.


A topográfiát azt be kell vágni. Azt addig kell gyakorolni, amíg nem megy 100%-osan. Vaktérképeket tudsz leszedni a netről.


Ha ezek megvannak, nekieshetsz a földrajz érettségi feladatsoroknak.

[link]

Ha sokat akarsz gyakorolni, akkor ott vannak még az idegen nyelvű (magyar) földrajz érettségik is.


Az érettségi tételeket szerintem hagyd, majd a tanárodtól kérd el, hogy mik lesznek. Lehet, hogy ő mást fog kérni. Először az írásbelivel foglalkozz, a szóbeli majd csak utána lesz 1 hónappal. Addig bőven felkészülsz, pláne, ha átnézted az egész könyvet korábban. Így nem lesz semmi ismeretlen.


Ez csak egy tipp volt, de én tuti, hogy így csinálnám.

Ez így elég sok idő, tudom. De ha neked nem kell a magas % akkor ne tökölj vele ennyit.

2013. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!