Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam a matekot?

Hogyan tanuljam a matekot?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem szeretem.Nem értem, hogy mi miből következik.Ha van valami jó ötletetek kérlek segítsetek.

2013. júl. 23. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alap dolgokat, pl. definíciókat vagy szabályokat csak meg kell tanulni, azzal mást nem lehet tenni.


Én mindig úgy készültem mindenre, hogy a lehető legtöbb feladatot megoldottam. Ha nem érted, hogy miből mi következik, próbálj meg úgy feladatokat oldogatni, hogy előtte kiírod a fontosabb összefüggéseket (vagy függvénytáblázatot használsz), és abba helyettesíts be, amiből csak egy adat hiányzik a megadottakon kívül. Geometriából nagyon sokat segít, ha lerajzolod a dolgokat, vázlatokat készítgetsz. Algebránál főleg az azonosságokat kell megtanulni, alkalmazni is tudni kell őket, ez pedig csakis gyakorlással lehetséges.

Ha van lehetőséged, akkor kérdezd meg az egyik ismerősöd vagy esetleg tanárhoz is járhatnál (főleg, ha érettségire készülsz, ami a kérdésedből nem derül ki).

2013. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Földesné Mariann válasza:

Szia! A matematika alapja a jó magyarázat és a gyakorlás. Kérlek írd meg hányadik évfolyamot kezded, mivel van problémád! Bővebb információval, akkor tudok segíteni.


Üdvözlettel: Fné Mariann

2013. júl. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Sok-sok gyakorlással. Logikai feladatok tömkelegének a megoldása a gondolkodásodat javítja, a többi pedig az ismereteket mélyíti el. Az alap definíciókat viszont nagyon tudni kell.
2013. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Most leszek nyolcadikos, tehát nem szabad hibázni.
2013. júl. 24. 10:36
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
De szabad, sőt! A hibákból lehet a legtöbbet tanulni.
2013. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!