Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizős szakközépből...

Érettségizős szakközépből érettségi után vissza lehet iratkozni egy szakra hogy legyen szakdiplomám?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom sima szakot elvégzed és akkor vissza lehet iratkozni és lerakod az érettségit is, fordítva lehet?
2013. aug. 5. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Diplomát csak egyetemen vagy főiskolán lehet szerezi, értelemszerűen érettségi után!

A te megfogalmazásodban, ha olyan iskolába/osztályba jársz ami érettségire készít fel, akkor érettségi után van lehetőséged okj szakképesítést szerezni.

De ettől diplomád messze nem lesz, egy okj szakmád lesz.

Természetesen ha olyan osztályba jársz ami nem érettségire készít fel, hanem okj szakmát tanulsz, akkor szakma letétele után van lehetőséged tovább tanulni, hogy érettségi vizsgát szerezzél.

2013. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem vagyok teljesen tisztában ezzel, szóval ez egy ilyen szakközépiskola, van csak simán 11 osztályos szakiskola meg 12osztály+érettségi osztály, na én egy ilyenbe vagyok és nem tudom szeretnék továbbtanulni vagy sem mert lusta vagyok (tegyük fel most nem tanulok tovább) akkor ha sikerül az érettségi akkor csak egy érettségim lesz és azzal sokat nem érek el azért gondoltam hátha vissza lehet iratkozni sima szakra és megszerezni azt mert tudom, hogy akik szaksuliba járnak elvégzik a sulit kapnak egy szakdiplomát és vissza tudnak iratkozni hogy letegyék az érettségit is.
2013. aug. 5. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!