Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnök informatikusként...

Mérnök informatikusként lehetek TV, mobil vagy számítógép szerelő? Vagy mást csinál egy mérnök informatikus? és egyáltalán el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
nagyon érdekelnek engem a multimédiás eszközök javítása :)
2013. szept. 8. 11:14
 1/8 anonim válasza:
89%

Lehetsz.

Egy mérnök informatikus kb. bármit csinálhat, még verset is elemezhet, csak azt többnyire nem akar. :) A nagyvállalatok leginkább olyan papírtologatós munkákra alkalmazzák, amihez a képességei 1%-ára sincs szükség, de azért ott is adódhatnak érdekes feladatok időnként.

2013. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy mérnök informatikus nem szereli ezeket a dolgokat, hanem tervezésében vesz részt, legalábbis ha a végzettségének megfelelő munkakörben dolgozik. Ez egy nagyságreddel komolyabb munka, mint a szerelés.
2013. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz mérnökinformatikus végzettséggel számítógép szerelőnek, csak kb. feleslegesen fogod végigszenvedni az alapképzést. Komolyabb munkaköröket is be lehet tölteni ilyen végzettséggel. Ha ténylegesen számítógép szerelő akarsz lenni, akkor ne mérnökinfóra menj.
2013. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egész informatika - így a mérnök informatika is- egy olyan szakma, ahol a diploma elsősorban egy beugró az állásinterjúra.

Utána az egyéni képességek, tudás, a tapasztalat (bármilyen: otthoni, korábbi munkatapasztalat, hobbiprojekt, akármi..), szakirány határozzák meg a továbbiakat.

A mérnök informatika a többi infóhoz képest kicsit szabadabb olyan téren, hogy több irányba lehet mozdulni. Lehet szoftver felé és hardver felé is. Pl. a napokban láttam, hogy az Audihoz keresnek olyan mérnökinfósokat, akik a fékrendszerek szoftvereinek fejlesztéséhez kellenek(ABS, ESP).

2013. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy legalábbis annak gondolják...

Multimédiás eszközök javítása? Olyan ma már nincs. Ha megázik kidobjuk!

2013. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Az egész informatika - így a mérnök informatika is- egy olyan szakma, ahol a diploma elsősorban egy beugró az állásinterjúra." - Én ezt abszolút nem így gondolom. Pont az informatika az a szakma, ahol a papír kevés, mert a gyakorlat számít. Ezt az is bizonyítja, hogy már a nagyvállalatokhoz is be lehet kerülni diploma nélkül. Pont pár hete olvastam erről egy cikket, hogy a Google-nél se elvárt dolog a felsőfokú végzettség. És félreértés ne essék, én is egyetemre járok (programtervező informatika).
2013. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, én nem mondtam, hogy nem lehet programozó valaki diploma nélkül. De azért a legtöbb "ilyen" helyen kérik a diplomát.

Egyébként úgy egészében arra írtam ezt, hogy ha valaki egyetemi infó képzésen gondolkodik, akkor a mérnök informatikával tanul hardver és szoftver irányt, ami lehetővé teszi, hogy olyat tanuljon, amit esetünkben a kérdező szeret.

Szóval szerintem azért nem árt a diploma, de egyetértünk abban, hogy nem csak az (sok esetben nem csak az) számít. :)

2013. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

és el lehet helyezkedni egy mérnök informatikus végzettséggel?

2013. szept. 8. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!