Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosisok miért nézik le a...

Az orvosisok miért nézik le a gyógyszerészeseket? Rettentően idegesít.

Figyelt kérdés
Szánalmasnak tartom, ha valaki úgy nézi le a másik ember szakát, hogy csak a saját elképzelését veszi figyelembe. Mi is rengeteget kell, hogy tanuljunk és jó pár tárgyunk komolyabb és hangsúlyosabb, mint nekik. Rengeteget szívunk, sokat kell bejárnunk, szóval nem könnyű képzés. Mégis sokszor abba ütközöm, hogy a drága orvosjelöltek lenéznek minket. Miért is? Végül is nélkülünk mihez kezdenének?

2013. szept. 25. 09:57
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

A 19-esnek mondanám: a szövegértéseden van mit csiszolni, ha szerinted csak a magam igazát bizonygatom.

A többieknek köszi a válaszokat. :) A pécsi képzés van, amiben erősebb, mint a sote és fordítva. Szóval utolsó, ne akadj ki ilyen paraszt megjegyzéseken.

2013. szept. 27. 17:16
 22/35 anonim ***** válasza:

"fogász, jogász nem doktor, a gyógyszerész nem ember"


Amúgy ezt a mondást már én is hallottam egy párszor. De őszintén szólva nem értem , hogy ez mit jelent? Szóval ez mit is takar pontosan?

2013. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
71%
Ez hogy ki kit néz le hülyeség. A saját szegénységi bizonyítványa. Én 4ed éves orvostanhallgató vagyok de nem nézek le senkit a takarítónőt sem mivel minden szakmára szükség van. Nem lehet mindenki orvos. Jól is néznénk ki. Úgyhogy aki lenéz más szakmákat az egy tapló beltenyészeti vadparaszt. Nem kell velük foglalkozni és ha te is beállsz a sorba és becsmérled hogy nálunk milyen a kémia oktatás például akkor te sem vagy egy szikrányit sem különb.
2013. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
18%

"Én 4ed éves orvostanhallgató vagyok de nem nézek le senkit a takarítónőt sem mivel minden szakmára szükség van. Nem lehet mindenki orvos. Jól is néznénk ki. Úgyhogy aki lenéz más szakmákat az egy tapló beltenyészeti vadparaszt."


Ezt amit itt leírtál, olvasd át, gondold végig, hogy mit írtál, aztán, ha rájöttél, hogy mekkora bődületes ellentmondásba keveredtél magaddal, akkor talán komolyan veszem azt, amit mondasz. Így egy szavadat sem hiszem el, ez nem más csak álszent nyáladzás.

2013. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%
Miért is keveredtem ellentmondásba? Először is leírja az ember hogy kicsoda micsoda 4ed éves orvostanhallgató vagyok, ezt nem nagyképűségből írtam azt is írhattam volna hogy kis pista vagyok bolti eladóként dolgozom. Igazából tök mindegy bemutatkozás csak itt most a név mellékes. Utána kifejtettem hogy nem szokásom senkit lenézni mert minden munkának megvan a maga értéke, fontossága, haszna. Nem lehet mindenki mérnök, orvos, takarítónő, ügyvéd, bolti eladó stb minden munkára szükség van egyikre ezért másikra azért. Ha beteg vagy nem a bolti eladót keresed meg hanem az orvost. Ha meg éhes vagy és vennél egy kg csirkemellet akkor meg a boltba mész ahol kiszolgálnak. Ha peres ügyed van nem az orvoshoz mész hanem a megfelelő emberhez tehát egy ügyvédhez. Milyen álszent nyáladzásról beszélsz? De úgy tűnik neked vannak szövegértési problémáid ha ellentmondást tapasztaltál vagy csak szimplán egy frusztrált ember aki mindenben a rosszat feltételezi. Sajnállak.
2013. okt. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
31%

"Utána kifejtettem hogy nem szokásom senkit lenézni mert minden munkának megvan a maga értéke, fontossága, haszna."


Kedves kolléga, a kaja szerinted hogyan kerül az asztalodra? Elárulom egy "vadparaszt" termeli meg. Fogtál te már kapát a kezedbe? Nem hiszem. Itt rizsázol, hogy minden munka egyformán fontos, majd elkezdesz parasztozni, mint egy tipikus városi bunkó. Ráadásul, amikor szólok, akkor sem veszed észre magad...

2013. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
77%
Tudod a magyar nyelvben vannak olyan szavak amik több értelemben is használhatók. A paraszt egy ilyen szó. Látom szeretsz kötekedni. De ennyi örömöd legyen az életben hogy neten keresztül arc nélkül belekötsz másokba. Ja és inkább ne oszd az észt jobb lenne ha megtartanád magadnak azt a keveset ami jutott.
2013. okt. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
73%
És igen fogtam kapát a kezembe, egy kis faluból származom és a nagyszüleim neveltek akik gazdálkodnak.
2013. okt. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%
Hát kedves kolléga a betegekkel is személyeskedsz? Velük is ez a stílus, ha nem tetszik a viselkedésük, vagy a véleményük? A parasztozással és az álszentséggel együtt elég szegényes jellemre vall.
2013. okt. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
18%
A parasztozás kialakulása pedig kifejezetten a földből élő emberek előbb a nemesség később a munkásosztály általi lenézésének eredménye, az már más kérdés, hogy annyira elterjedt ma, hogy sokaknak a paraszt kifejezés szimplán bunkót jelent. Ez szomorú, és egy szakmát pejoratív értelemben használni semmivel sem különb, mint zsidózni, vagy cigányozni.
2013. okt. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!