Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosisok miért nézik le a...

Az orvosisok miért nézik le a gyógyszerészeseket? Rettentően idegesít.

Figyelt kérdés
Szánalmasnak tartom, ha valaki úgy nézi le a másik ember szakát, hogy csak a saját elképzelését veszi figyelembe. Mi is rengeteget kell, hogy tanuljunk és jó pár tárgyunk komolyabb és hangsúlyosabb, mint nekik. Rengeteget szívunk, sokat kell bejárnunk, szóval nem könnyű képzés. Mégis sokszor abba ütközöm, hogy a drága orvosjelöltek lenéznek minket. Miért is? Végül is nélkülünk mihez kezdenének?

2013. szept. 25. 09:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
86%

Nézőpont kérdése. Se a közgazdászokat se a jogászokat nem szeretjük sokan, de ez főleg azért van, mert megnehezítik a szakmánkat, részben teljesen normális okból, részben kevésbé (betegjogok, igazgatás, idióta adminisztráció stb.). De nem nézzük le őket. De ez a nemszeretés általában kimerül a fenti rigmusok skandálásában, és ennek ellenére tök jól el tudunk lenni egymással, mondjuk egy sport, vagy egyéb kulturális rendezvényen, egymás egyetemi bulijaira is szoktunk járni.

A műszakisokkal, TTK-sokkal, és persze az ETK-val baráti a viszony.

A BTK-t viszont nagyjából mindenki lenézi, aki nem BTK-s, nem véletlenül, ismerek jó pár bölcsészt, és nincs jó véleményem. Persze ott is vannak tök jó szakok, például pszichó, vagy bizonyos nyelv szakok, és vannak olyan szakok, amik maximum unatkozó embereknek jók, kikapcsolódni, de amúgy semmi értelmük (szabad bölcsész). Az a kar, amit viszont nem lenézek hanem egyenesen megvetek az a FEEK, mert képtelenek ember módjára viselkedni, és még egyikük sem tudta megmagyarázni, hogy végülis ők mi a túrót tanulnak. Egy rakat dolce vita léhűtő életcél nélküli idióta.

2013. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
44%
"amik maximum unatkozó embereknek jók, kikapcsolódni, de amúgy semmi értelmük" -> ez bizonyos szintig nem számít lenézésnek és sztereotipizálásnak?
2013. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
78%
12-nek az, amit az előző írt nem lenézés, hanem TÉNY.
2013. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen a gyógyszerészek a TTK-t sem szeretik túlzottan, bár ez elsősorban Géza bácsinak és Livi néninek köszönhető.


A FEEK tényleg kamu kar, anno azért ment nekik jól, mert mikor igény lett sok hr-esre, ők kihelyezetten az egész országban képezték őket.

2013. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! :) Aki írta, hogy üldözési mánia, az nagyon rosszul gondolja. Sokszor tapasztalom (orvosis szobatárs, koli szomszéd, egyetemi bulis ismerkedés..) a lekicsínylést és másoktól is hallottam már rossz tapasztalatokat! Az orvosisok általában itt egyértelműen elénk helyezik magukat. De TISZTELET A KIVÉTELNEK, nem mondom, h mindenki, szerencsére! Én Pestre járok, de unokatesóm pécsi ÁOK-s. Ő is mondta, hogy elvannak egymással, sokkal összetartóbb az az egyetem, mint ez a vacak SOTE. Nálunk amúgy alig van, aki azért jött ide, mert lecsúszott az ÁOK-ról. Én is alapból gyógyszerésznek készültem. Szóval én tényleg rengetegszer ütköztem ebbe bele sajnos, ha nem is konkrétan kimondva, de célozgatva, elejtett megjegyzésekből vagy a hátam mögött mindenképp.

És ezek után isten ments, h velük barátkozzak. :) Az a konklúzió, hogy akkor fikázzanak minket GYTK-sokat, ha elvégezték ezt is. Különben fogják be, mert én se becsmérelem a nullinger kémia oktatásukat.

2013. szept. 26. 10:00
 16/35 anonim ***** válasza:
Én SE-s gyógyszerész vagyok. Én itt sem tapasztalom (eddig), hogy lenéznének. Sőt... A tanárok - akik engem tanítanak - többsége elismerősen beszél a gyógyszerészkarról úgy, hogy ők maguk nem gyógyszerészek, hanem orvosok vagy biológusok, kémikusok, fizikusok. Azt viszont tapasztalom, hogy aki SE-re jár GyTK-ra, FOK-ra vagy ÁOK-ra lekezeli az összes többi szakot, amelyekkel nem jár a doktori titulus, azaz az ETK-t és EKK-t. Másrészt az is igaz, hogy aki SE-re jár, az el van telve magától eléggé és a DE, SZTE, PTE előbb említett három karát kritikán alulinak minősíteni. Úgy tudnak felvágni emberek mások előtt azzal, hogy egy ilyen neves intézményben tanulnak, hogy az figyelemreméltó. Szóval szerintem nem néz le senki. :D
2013. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Én DE-GYTK-ra járok , és nálunk nem nézik le az orvosok a gyógyszerészeket , sőt tisztelik is őket, egyenrangúként kezeli mindenki ezt a két szakot szerintem. :) Meg persze a fogászokat is. :)
2013. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

A SOTE-n senki sem kezeli le a másik város szakait. Ez egy baromság. Nem tudom honnan szedted, de hogy nem sok sotést ismersz, az biztos. Sőt lehet ezt a hülyeséget is csak hallomásból vetted...

Mellesleg nem erre irányult a kérdés. Ha nem létezne sajnos a lenézés, vajon akkor mire irányul a "fogász, jogász nem doktor, a gyógyszerész nem ember" mondás? :) Mindegy, nyilván sok jóarc orvosis van akik nem is értik ezt a kérdést és felfogják, hogy a mi szakunk se olyan gagyi az övékéhez képest.

2013. szept. 27. 12:17
 19/35 anonim ***** válasza:
55%
Te kérdeztél véleményt. Most, hogy te senkinek nem fogadod el a válaszát és magad igazát próbálod bizonyítgatni, az a te dolgod:)
2013. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
55%

"A SOTE-n senki sem kezeli le a másik város szakait. Ez egy baromság."


Aham. Akkor biztos hallucináltam a kedves pesti kolléga következő szavait:


'Jaa, ti csak Pécsre jártok..."

2013. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!