Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a 6 osztályos gimi? (Lent)

Milyen a 6 osztályos gimi? (Lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok 6-os és a szüleim sokáig mondogatták, hogy én nem fogok majd olyanba menni meg blablabla... meg igazából engem sem izgatott annyira. Viszont osztálytársaim nagy része elmegy 6 osztályosba és azon gondolkoztam utána nézek egy kicsit és eléggé meg tetszett. De akik oda járnak azok mit tudnak róla mondani? És tudtok ilyen gimit? Az átlagom olyan 4-es-5-ös körül van, de van pár olyan tantárgy amiből tiszta analfabéta vagyok, mondjuk félév vagy év végén 4-esnél rosszabb jegyem soha nem volt a biziben. És felvételizni kell? Vagy csak néhány iskolába? Mert azt hallottam, hogy pl.: az Eötvösbe kell, meg előkészítőbe is kell járni. Vagy túl késő már ehhez?

2013. okt. 11. 23:00
 1/4 anonim válasza:

A 6 osztályos gimi többnyire picit nehezebb.. a 7.-8. osztályba nem ugyanazt az anyagot veszitek, hanem inkább a gimire készültök fel (igazából több/nehezebb a tananyag), de utána a gimis anyagot már könnyebb lesz tanulni, mivel rákészültetek.

Kell felvételizni ugyanúgy, mintha normál gimibe mennél, úgy tudom.

2013. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell felvételit írni

(csak nem nyolcadikban, hanem két évvel korábban)

2013. okt. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én tavasszal érettségiztem egy hatosztályosban.

Felvételit kell írni, igen, amire azt hiszem decemberig kell jelentkezni az adott iskolába, ahol meg akarod írni (ez nem jelenti azt, hogy oda is akarsz menni, jelentkezned se muszáj oda, ahol megírod), hasonlóan megy, mint 8.-ban, ugyanúgy központi felvételi, le lehet tölteni a korábbiakat a netről gyakorlásnak stb.

Előkészítőre sokan járnak, de nem kötelező. Én nem jártam előkészítőre, csak itthon gyakoroltam, megcsináltam a korábbi feladatsorokat, és 84 pontot írtam, amivel + jó szóbelivel simán felvettek oda, ahova menni szerettem volna.

A hatosztályos előnye, hogy hat év alatt készültök fel az érettségire a 4 helyett. Így sokkal több mindent megtanulhatsz, jobban felkészülhetsz, jobb érettségit csinálhatsz. Az első évben általában még nincs "gimnáziumi elvárás", igazából a 7-8. nem sokkal erősebb az általános iskolai verziónál (az én tapasztalatom szerint), viszont beleszoksz a gimnáziumi szabályokba, helyzetekbe, viselkedésbe. Az elvárások fokozatosan jönnek, és igazából bármennyire is nehéznek mondják ezeket a gimiket, alapvetően annyi a különbség, hogy picit többet kell szorgalmasnak lenni, és tanulni. De belegebedni nem kell egyáltalán. Én ajánlom, ha jó tanuló vagy, ha érdekel a tanulás és szeretsz tanulni.

2013. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :)

És utolsó ha szabad kérdeznem te hova felvételiztél/jársz? Hát az hogy szeretek tanulni kicsit tulzás de mondjuk ugy hogy tanulgatok. De ugye az ilyen gimikbe nem csak csupa tanulásmániás gyerek jár, akik kicsufolnak ha rossz jegyet kapsz?

2013. okt. 12. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!