Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz szakra mentem továbbtanu...

Rossz szakra mentem továbbtanulni? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül rosszul érzem magam, mióta elkezdődött az egyetem. Jeles tanuló voltam a középiskolában, most meg teljesen elveszettnek érzem magam. A középiskola végére elfelejtettem tanulni, már az érettségire sem készültem fel rendesen, bár így sem sikerült rosszul, de emelt érettségit nem csináltam. Nagy bajban voltam az egyetem és a szak kiválasztásakor.


Végül műszaki irányba, mérnöknek mentem...



Mióta elkezdődött a félév, otthon szinte semmit nem tanultam, mert még nem nagyon kértek számon. Jövő héttől viszont rengeteg zh-t kell majd írnom, és SEMMIT sem tudok. Matekból és fizikából átlagos ( vagy azon aluli) a tudásom, mégis ilyen pályára mentem. Nem tudom hogy lehettem ennyire hülye, hagytam magam befolyásolni. (tanárok, szüleim lebeszéltek arról amit eredetileg szerettem volna csinálni, merthogy szerintük nem lett volna munkám olyan diplomával).



A legrosszabb az egészben, hogy a szüleim támogatnának, csomó pénzt rám költenek (albérlet, ruhák stb.stb.), én meg egyszerűen nem tudom magamat rávenni a tanulásra, nem is érdekel annyira az egész. Van, hogy estig bent kell lennem az egyetemen, utána már nincs semmi erőm elkezdeni tanulni.



Ha valaki elolvassa ezt, gondolom azt, hiszi, hogy lusta vagyok. De szerintem nem ez a helyzet. Annyira rossz az egész helyzet, amibe belekerültem, hogy már közel vagyok a depresszióhoz, a sírás kerülget sokszor. Nem akarok csalódást okozni a szüleimnek, de azt sem tudom hogyan kezdjek el tanulni



2013. okt. 12. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
érettségi után web-programozó szakra mentem,gyűlöltem utáltam, szenvedve jártam be főiskolára. Otthagytam (Neked is ezt kell tenned!!!!!), és azóta átmentem pénzügy számvitelre, ami érdekel. Hagyd ott amíg nem késő, egy fél év után nem lesz semmilyen fizetési kötelezettséget az állam felé, februárban (ha felsőoktatásba akarsz) jelentkezz oda ahova igazából szeretnél addig meg fejleszd magad vagy dolgozz.
2013. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez nem a lustaság kérdése. Ha valamit nem akarsz tanulni, azt nem is fogod, vagy ha mégis ráveszed magadat, akkor sem lesz 100%-os a tudásod. Az a nagyon nagy probléma, és amibe sok szülő belesik sajnos, hogy arra a szakra irányítottak amit ők akartak. És soha nem a szüleidnek, a testvérednek, a tanárodnak stb-nek tanulsz, csakis magadnak.

Akár milyen szara mennél ott is tanulni kellene sokáig suliba lenni, de sokkal jobban tudnád csinálni azt ami érdekel és szeretsz mint azt ami nem.

2013. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, sőt tudom, hogy a szüleimnek az ötlet nem nagyon tetszene, meg az ismerőseim is azt gondolnák rólam, hogy milyen könnyen feladom...
2013. okt. 12. 21:38
 4/13 anonim ***** válasza:
de figyelj már ha utálod az egészet nem gondolod hogy hosszútávon értelmetlen az egész szenvedésed?
2013. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen, hogy ki mit mond vagy gondol. Soha nem értettem, hogy miért hagyja valaki rábeszélni magát egy olyan dologra, ami tulajdonképpen a jövőjét határozza meg. Menj át máshova, ne érdekeljen, hogy ki mit szól hozzá. Ez nem lesz senkinek célravezető: neked sem, mert soha nem tudsz majd 100 %-ot nyújtani, és a későbbi munkáltatódnak sem, ha ezen a pályán maradsz, mert soha nem leszel olyan jó munkaerő, mint az, aki szereti és szívvel - lélekkel csinálja a munkáját.
2013. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mások véleménye ebben az esetben ne érdekeljen, csak elcseszel így az életeből évet, sőt éveket. Most az jobb hogy végigbukdácsolod az egyetemet és esetleg eljutsz a diplomáig amit éppen hogy kinyögsz? Az a munkaerő fog kelleni aki pantent papírt mutat be. Ezért hátránnyal indulsz. Ez jó, vagy egy másik szak amit szívvel lélekkel csinálsz jó tanulmányi eredménnyel?
2013. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van, érzem is, de már megvan minden, az albérlet, a körülmények, stb.



Azt mondta anyum, hogy most adjak bele mindent, tanuljak, ahogy tudok, aztán, ha olyan nehéz, akkor majd jövőre átmegyek máshova.


De én legszívesebben most hagynám abba az egészet.

Ja meg azt nem írtam, hogy amin vagyok szakon, ott kb-25-30% szokta elvégezni a szakot, vagy ha nem is ilyen kis arányban, de akkor is kevesen végeznek. Akkor én hogy lehetnék ebben benne? Esélytelennek érem.


De akkor hagyjam ott most az egészet? Keressek valami munkát? De mit?

2013. okt. 12. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Engem elsősorban egy dolog foglalkoztat veled kapcsolatban, még pedig az, mint írtad, középiskola végén elfelejtettél tanulni, emiatt az érettségire sem készültél fel. Az elfelejtettél tanulni azt jelenti, hogy nem volt kedved? Mert ha tényleg nem volt, akkor lehet bejött akkoriban valami lelki crach, ami miatt most sem megy.


Először is kérdezd meg magadtól, hogy téged biztosan érdekel ez a szak? Tudnál ezzel foglalkozni több éven keresztül? El tudnál végezni 3+2/x évet az egyetemen? Tudnál ezzel dolgozni a későbbiekben? Mert ha nem, akkor felesleges erőltetni. Egyébként az hogy műszakira mentél, és más is érdekel, nem jelenti azt, hogy ez abszolút nem érdekel téged. De ezt neked kell tudni.


Még valamit a lelki dologhoz. Ha tudtad, hogy a matek kémia nem az erősséged, ennek ellenére belevágtál a mérnökibe, anélkül, hogy pl. nyáron elkezdtél volna tanulni, gyakorolni akkor lehet tényleg van valami az elméletem mögött, de ezt szintén neked kell tudnod.

2013. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Azt mondta anyum, hogy most adjak bele mindent, tanuljak, ahogy tudok, aztán, ha olyan nehéz, akkor majd jövőre átmegyek máshova. "


Ez szerintem hülyeség. Minek adnál bele mindent, mikor vagy elkötelezve, nem akarod csinálni? Teljesen felesleges. Csak pazarolod az állami féléveket, feltéve ha államin vagy (a képzési szerződést nézd meg, mert ha vissza kell fizetned, akkor meg teljesen felesleges még egy évet beletolni).

2013. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, jól látod, valami elromlott bennem... Eléggé mélyponton vagyok egy ideje, nem találom a helyem a világban (ez elég hülyén hangzik)


Egyébként lehet rosszul fogalmaztam, inkább úgy mondanám, hogy még nem tudom, hogy érdekel-e egyáltalán a mérnöki munka, viszont azt tudom, hogy más jobban érdekelne.


De a szak ahol vagyok nem tetszik (eddig), az biztos.

2013. okt. 12. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!