Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimiben most vagyok másodikos....

Gimiben most vagyok másodikos. Hangosan olvasni nagyon rosszul tudok. Makogok össze-vissza. Nagyon zavar, hogy nem tudok rendesen elolvasni valamit hangosan. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Szoktam itthon hangosan olvasni, de nem változtat semmit.

Am... magamban meg valahogy tök gyorsan megy.



2013. okt. 30. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szégyen nem szégyen én felnőtt fejjel sem tudok rendesen hangosan olvasni. Magamban simán, talán még az átlagnál picit gyorsabban is olvasok és elsőre megértem, megjegyzem amit olvastam. De hangosan valahogy nem megy. A gyakorlás nekem sem használt semmit. Lényegében én elsunnyogtam a dolgot. Szerencsére gimitől felfele már elég kevés alkalommal jött elő, hogy fel kellett olvasnom valamit. Ha tudtam, hogy ilyen helyzetbe fogok kerülni inkább elolvastam előre a szöveget, úgy könnyebben megy, majdnem kívülről. :)
2013. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulj meg olvasni rendesen, jó, hogy figyelsz erre. Ha meg is úszod egy leendő munkahelyen a felolvasást, akkor is egyszer szülő leszel és mesét kell olvasnod. Szerintem az otthoni hangos olvasás az nagyon jó. Én lehet, hogy azt csinálnám, hogy kicsit rájátszva, hangsúlyosan olvasnék fel. Lehet mese, reklámújság, politikai szöveg, sőt, inkább legyen mind. Ha a szókincsed fejlődik és sok szót képileg, értelmileg és hallva is közelebb viszel magadhoz, akkor rutinosabb leszel. Ezzel nő az önbizalmad és nem vonod ki magad olyan szitukból, amiket most kerülsz.
2013. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért ne használna a gyakorlás? (valószínű, nem túl sokat próbáltad) Gyakorolj, és nagyon lassan javulni fog. Az olvasáson kívül a beszélőképesség is részt vesz a hangos olvasásnál. Ez a szövegértéstől különbözik. El van hanyagolva ennek a fejlesztése.

"magamban meg valahogy tök gyorsan megy."

Aham. Próbáld a hangos olvasás lassan, de jó ritmusban csinálni. Ezzel lehet a baj: a hangos olvasásnál gondolj bele, mennyivel több rész dolgozik a testedből: izmok, légzési rendszer, hangképzés - ezeknek időt kell hagyni. Viszont a ritmus nagyon fontos: jó lassan járkálva hangosan olvasni - a járás segít a ritmus tartásában. Egy kis 7-8 soros szöveget- ami érdekel- olvass el többször ezek figyelembe vételével. Napi ritmusban gyakorolj Lehetőleg mindig ugyanakkor: eldöntöd pl.reggeli után 3 perc. Ez is fontos: lassan de fejlődni fog. Napi ritmusban kell végezni, amiben haladni akarunk (sport, zene, nyelv) tehát napi 3 perc ugyanakkor, járkálva többször egy pár soros szöveg. Hagyj rá egy kis időt: 1 hónap múlva már érzeni fogod a hatását.

-aa-

2013. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat
2013. okt. 30. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!