Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a tanár 1-est ad tesiből...

Bratilla kérdése:

Ha a tanár 1-est ad tesiből egy felmérésre, ami akkor volt, mikor betegség miatt igazoltan hiányoztam, azt is szó nélkül el kell fogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ne értsetek félre, nem lázadozni akarok. Csak ez olyan rosszul esett. Egyik nap beteg voltam, mikor volt tesi óra is, és a tanár pont akkor osztályozta azt a bizonyos gyakorlatot. Én meg ugye nem voltam, így beírt két db. 1-est. Ez igazságos? Vagy szólhatok érte? A többiek azt mondták, lehet, hogy ha kikönyörgöm, akkor újracsinálhatom, de ott az egész osztály előtt nem akarom égetni magam, hogy csak bénázok. De az sem biztos, hogy megengedné, mert már múltkor beszéltem vele, és fel sem ajánlotta.


2013. nov. 6. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazságos. Nem tudom, mi lenne a jó megoldás, én se égetném magam a helyedben. Szerintem szólhatsz érte, nem jó, hogy mindenért meghunyászkodik az ember, azonban ha pl. az ofőd kiharcolja, hogy kaphass egy lehetőséget, az is az egész osztály előtt történne. Nem tudom, mennyire vigasztal, de herótom van attól, hogy bizonyos konkrét gyakorlatokat osztályoznak tesiből. Én más tantárgyat tanítok és imádok sportolni, de pl. annó kislabdadobásból egyest kaptam mindig. :)
2013. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem teheti meg, jegyet csak akkor adhat, ha valamit értékel, márpedig itt nem volt mit, hiszen ott sem voltál.
2013. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem adhat. Osztályzattal csak teljesítményt lehet értékelni, és osztályzatot adni arra a napi teljesítményedre, amikor igazoltan voltál távol, nem lehet. Nyugodtan reklamáljál. Osztályfőnökkel, igazgatóval is beszélhetsz.
2013. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
első, ez nem egyszerűen nem igazságos, ez jogtalan.
2013. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-est csak akkor adhat a tanár, ha a munkád értékelhetetlen.

Mivel ott sem voltál, így nincs mit értékelnie => nem adhat rá 1-est.

2013. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Osztályfőnöknél nem reklamálhatok, ugyanis ő a tesitanár. :) Közönség előtt nem csinálnám újra, amúgy is béna avgyok, lehet hogy magamtól is 1-es lett volna. De igazából mindegy, annyira nem is érdekel, majd kijavítom, csak így most 3-ra állok tesiből, és annyira lerontotta az egész tanulmányi átlagomat, csak ezért bosszant.

De mégegyszer köszönöm azért a válaszokat! :)

2013. nov. 6. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom felétek hogy megy, de felénk a diák képességeihez mérten osztályoznak tesiből.

Pl.: én futottam 12 perc alatt 3,5 km-t kaptam 4-est, mert fél évvel ezelőtt 3,8-at futottam, míg egy erősebb testalkatú srác a 2,3km-re kapott 5-st. Ez csak egy példa volt.

2013. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!