Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar minden lány pszicho...

Miért akar minden lány pszichológia, illetve kommunikáció szakon továbbtanulni?

Figyelt kérdés

A tanár kérdezte, és kb. a lányok 90%-a ilyenekben gondolkozik. Pszichológia, kommunikáció és médiatudomány...


Mitől ilyen népszerűek? Jók a munkalehetőségek, vagy mi?



2013. nov. 19. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy, sz*rt se érnek ezek ma már. Csak egyikük sem tudja, mit foglal magában VALÓJÁBAN a pszichológia szak. Vagy menni akarnak a médiába bohóckodni. A kommunikáció és médiatudomány szak rövidítése nem véletlenül kommédia...
2013. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányok többsége a humán tantárgyakból jó, vagy az érdekli őket, Ezeknél a szakoknál pedig a humán tárgyakat nézik leginkább. Én jobban szeretem a matekot és a kémiát, ezért választottam a mérnöki pályát :)


20/L

2013. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy nem csak a lányok fele, hanem tényleg kb. a 90%.

Ezért kérdeztem, mert nem tudtam elképzelni, hogy mit esznek ennyire ezeken.


A tanár szerint a többi osztályban is nagyjából ez a helyzet.

Azért nagy lehet a túljelentkezés, ez kétségtelen.

2013. nov. 19. 17:04
 4/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
74%

Nemtom mit nem lehet ezen érteni.

A lányok vagy beszélnek (kommunikáció), vagy a másikat hallgatják (pszichológia).


Aztán meg tanácsokat osztogatnak kérve (pszichológia)- kéretlenül (kommunikáció...média).


Ez a terv. Hogy mi jön be belőle!!...

2013. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az a vicc, hogy dobálózl itt a 90%-okkal, miközben anno gimiből nálunk összesen 1 lány ment pszichóra, mindenki más valami műszaki-tudományos területre. Az más kérdés, hogy kb. 9-en voltunk :D De azért ez a 90% erős túlzás. Másik osztályból meg rendőrtisztire mentek, meg közgazdásznak, pénzügyre...
2013. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
kicsit off, de matematikus szakon pl több a lány, mint a fiú :D
2013. nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy oda is fognak menni, csak oda akarnak. Nálunk 17 lány van.

Amúgy te milyen szakos gimibe jártál, hogy a 1 kivételével, minden lány műszakira ment? Infó?


"kicsit off, de matematikus szakon pl több a lány, mint a fiú"


Ez nekem új, ez meglepett.

2013. nov. 19. 18:49
 8/14 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemen? Nekem sok haverom van matek szakon, de mindenki arról panaszkodik, hogy nincsenek lányok.
2013. nov. 19. 18:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy full általános gimnáziumba jártam.
2013. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért ez a 90% a te osztályodra igaz (és ki tudja, mi lesz végül belőle), általánosságban nem. Tőlünk pl. senki se ment a fent nevezett szakokra. Meg amúgy is, igaz, műszakin kevés a lány (de vannak!), viszont jogon, gazdasági szakokon, orvosin, gyógyszerészetin találsz szép számmal (ha jól tudom, mindegyik helyen több a lány).
2013. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!