Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS! Egyetem otthagyása,...

FONTOS! Egyetem otthagyása, OKJ vagy szakma elkezdése? Vissza kell téríteni az ingyenes félévek árát? Bővebben lent! (<-lényeg ennyi)

Figyelt kérdés

Szóval azt szeretném megtudni, hogy ha elkezdtem egy egyetemet (első félév), viszont nem érzek elég motivációt és erőt, hogy elvégezzem és inkább OKJ-ra vagy szakmára mennék, akkor is vissza kéne térítenem az állam által kifizetett fél évet avagy sem? Azért érdekel mert már egy ideje fontolgatom, hogy befejezem tanulmányaim jelenlegi iskolában, mert idegileg teljesen kikészít, amit nem bírnék hosszú távon. Inkább dolgozok, de nekem ez így ebben a formában már egyszerűen túl sok! :/

Remélem normális válaszokat is fogok kapni! :) (hasznos válaszokat felpontozom [akkor is ha negatív, de hasznos!]! Le nem pontozok senkit!) [ha még működik ez a pontozásos rendszer ;)]

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 2. 23:23
1 2
 11/13 anonim válasza:
4-es válaszoló vagyok. Most lehet, hogy hatalmas klisét mondok, de szerintem az elsődleges az, hogy olyat tanulj/csinálj, ami érdekel. Persze nagyon fontos, hogy tisztában legyél vele, mivel mennyi esélyed van elhelyezkedni, és ha megteheted, akkor olyat válassz, amire szükség van, vagy amit jól megfizetnek. De én a saját káromon tanultam meg, hogy hiába mész el egy olyan szakra, aminek jók az esélyei a munkaerőpiacon, ha nem érdekel vagy ha nem megy, akkor szenvedés az egész. Amit tényleg szeretsz, és ami tényleg jól megy, abban úgyis fogsz találni munkát. Ennyi önbizalom meg pozitív gondolkodás szerintem kell.
2013. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Mérnök informatikus szakon vagyok jelenleg. Nemtudom még mi lesz, szerintem marad az hogy végigszenvedem valahogy.

(mindenkit felpontozok :D)

2013. dec. 6. 16:57
 13/13 A kérdező kommentje:
#8-as. De szerintem át tudnék, de úgy még nehezebb megtanulni az anyagot.
2013. dec. 6. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!