Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ráncigált a tanár az osztály...

MissHungary kérdése:

Ráncigált a tanár az osztály előtt, mit kellene vele csinálni? [többi lent]

Figyelt kérdés

Tesin röpladbáztunk és amikor dobálgattuk egymásnak a labdákat, valaki - szerintem véletlenül - nekidobta a labdát a lábamnak, ami azóta is írtóra fáj. Mondom tanárnak, hogy nem játszok mert nagyon fáj, de ő meg erőltette. Már tisztára kész voltam, mert reggel is elaludtam és el is késtem, meg a lábamat is mintha épp levágták volna... Elkezdtem, hát sírni nem, de folyt a könnyem, aztán meg mondta, hogy de kötelező játszani meg nincs olyan, hogy jaj fáj a lábam. Megpróbált felhúzni a padról de elrántottam a kezem - ekkor már tényleg bőgtem. Erre megragadja a karomat és vagy két-három méterrel arréb ráncigál mindenki előtt, hogy beszéljük már meg hogy mégis mi a fene a bajom. Mondom neki, hogy nem érdekel hogy mit akar mondani, és annyira ráncigált, hogy térde estem, de a kedves tanárúr "felsegített". Amíg a többiek játszottak, ő arról kezdett el kérdezgetni, hogy miért vagyok én ilyen. Kérdezte, hogy otthon történt valami, ami tilos lenne elmondanom vagy rossz jegyet kaptam-e meg ilyesmi. Amikor meg azt mondtam, hogy az a bajom, hogy ráncigált és hogy szinte elestem, azt mondta, hogy képzeljem el, hogy azért nem estem hanyatt mert ő fogta a karomat. Aztán mondta az egyik lánynak, hogy kísérjen fel engem felöltözni, mert annyira felidegelem, hogy a végén még pofán vág. Meg megjegyezte, hogy biztos azért vagyok ilyen kezelhetetlen, mert mentális gondjaim vannak. Mondtam neki, hogy bocsánat, ha nem tetszik, hogy a tornaterem közepén mindenki szeme láttára úgy ráncigál, mint valami szardarabot - nem pont így mondtam. Erre ő csak rázza a fejét, hogy én miért mondom, hogy ráncigált... amikor átöltöztem, mondta osztálytársam, hogy üzeni a tanár, hogy ha átöltöztem menjek fel hozzá. Mondom oké... eddig jófej tanár volt, minden órán mondott vicceket meg ilyesmi, nem volt kedvem rosszba lenni vele. Felmegyek, leültünk a folyosón a padra. Megint mondogatja, hogy biztos lelki zavaraim vannak, mert ember így nem reagál ilyen helyzetben. Megkérdezi, hogy én mindig ilyen indulatos voltam-e vagy csak történt-e valami aznap, ami felbosszantott. Amikor képes voltam megszólalni végre, újra azt mondtam, hogy "De tanár úr nem tudja felfogni, hogy az a bajom, hogy mindenki előtt ráncigált és majdnem elterültem a padlón?" Erre úgy kuncogott, mintha valami baromságot mondtam volna. Mérges lettem, és mondtam, hogy oké, hogyha az arcomba röhög akkor nem vagyok hajlandó vele beszélni, mire elkapta a csuklómat, hogy üljek szépen vissza a padra, de mondtam neki - itt már egyáltalán nem érdekelt, hogy igazgatóhoz küld vagy sem -, hogy nem érdekel hogy mit akar mondani, és hogy eressze el a karomat. Tovább magyarázott, hogy miért nem vagyok képes vissza ülni, de erre is csak azt mondta, hogy nem érdekel, hogy mit akar mondani. Ekkor elengedte a kezem és végszóként azt mondta, hogy: Jólván, kislányom... ha te is így, akkor én is így. És elment...



Szerintetek mit csináljak/junk vele? Vagy túlreagáltam? :\\

Nem akarok a hisztis, balhés diák lenni a tanárok szemében, főleg nem úgy, hogy idén kezdtem.


15/L


2013. dec. 6. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gy*kér. Nem te, a tanár. Utálom, mikor a diákok a jogaikra verik magukat, viszont a tanárnak nincs joga téged ráncigálni. Szerintem ritka nagy fa*z napja volt és téged pécézett ki. Következőnél szólnék az osztályfőnöknek. Azt a többiek is látták, hogy ráncigál téged?
2013. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, látták. Akkor kezdtünk volna el röplabdázni, és azután szólt nekik a tanár, hogy kezdjék el, miután arébb ráncigált... Még szerintem el is hallgattak arra a hat-hét másodpercre, ha jól emlékszem.
2013. dec. 6. 16:14
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha az osztálytársaid szeme láttára történt a dolog, és szeretnek téged, nyilván melléd állnak és "tanúskodnak" az ügyben. Szerintem szépen anyukáddal menjetek be az igazgatóhoz, és jelezzétek neki, hogy nem szeretnél ezentúl bejárni a testnevelés órákra, mivel a tanár fizikailag bántalmazott, mindenki előtt megalázott, valamint rágalmazott is (mentális problémák). Nyilván az osztálytársaid ezt alá tudják támasztani.
2013. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyával telefonon, és mondta, hogy hétfőn valószínűleg munka után beszél a tanárral, de előtte felhívja az osztályfőnököt telefonon. Tehár elvileg ezért fel is lehetne jelenteni? /nem igazán áll szándékomban, csak érdeklődöm/
2013. dec. 6. 16:18
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg te voltál túl hisztis. Jó ő is lereagálhatta volna jobban, de azért na..
2013. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akadj le a témáról, és kezdj valami értelmeset az életeddel mint hogy a tesi tanár ellen próbálsz valami szankciót kiharcolni. Esetleg nem volt valami okat feltételezni, hogy hazudozol a fájó lábadról? Én még nem hallottam olyat, hogy valakinek maradandó fájdalmat okozott egy röplabda, és talán az évek során ő sem. Viszont hazudozó lusta kiscsajokkal nap mint nap találkozik gondolom.

Borzasztó, hogy megfogta a karodat, de szerintem a te hisztid deviánsabb viselkedés volt. Lehet, hogy mindkettőtöknek sz*r napja volt, de ha most elkezded fenyegetni, akkor minden tanár ki fog téged nézni, és az egész üggyel nem érsz majd el semmit, maximum áttesznek másik osztály tesiórájára. Azt is marhára élveznéd gondolom.

2013. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 reptoid ***** válasza:

Mind a ketten szar napot fogtatok ki, te is (írtad is) meg valószínűleg ő is.


Ráncigálni elég sok módon lehet valakit, nem láttam, a többiek véleménye lenne itt mérvadó.


Amikor megkérdezte, hogy valami baj van-e otthon, akkor gondolom azért volt, mert azt hitte nyűgös vagy, nem pedig azt, hogy tényleg egy labdától sántultál le. Nem véletlenül kérdezte meg 3x is az elmondásaid alapján, hogy mi probléma veled. Ezt nem gúnyolódásból szokták mondani az emberek, leszámítva a gyerekeket, mikor egymást szivatják ezzel.


Utána mondjuk ő viselkedett rosszul, mert mégiscsak tapasztaltabbnak kellene lennie az ilyen helyezetek kezelésében, és rádhagyhatta volna az egészet. Ehelyett még erősködött, mindenáron ott akart tartani, hogy tisztázva legyen ez a dolog. De ekkor már ő is feszült volt, te meg eleve ideges voltál, higgadt megbeszélés itt úgysem működött volna.


Szóval szerintem te is túlkaptad (bár nem láttam a ráncigálást) meg ő sem volt a helyzet magaslatán. Nagyon sok ilyen lesz még az életedben, ne is foglalkozz vele, lépj túl rajta. Nyugi, a többi tanár ezért nem fog veled másképp bánni, de jó eséllyel a tesitanár sem. Ha mégis, akkor is csak egy nyamvadt tesióra, ki lehet bírni ;)

2013. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom... :\ anyának is mondtam a telefonban, hogy lehettem volna normálisabb is, de azért kicsit rájátszott, hogy osztálytársam ott ül mellettem a padon és NEKI mondja, hogy talán itthon történt valami rossz, amit nem szabad elmondanom, vagy valamiért pszihés gondjaim lehetnek...


De igen, rám jött afféle "flegmaság"... :(

2013. dec. 6. 16:29
 9/14 anonim válasza:

Te jó ég,na ha az én tesitanáromat kaptad volna hazáig ordítva mennél!

Az kulcscsomóval vág a fejedre ha valami nem oké.Ne rinyáljál komolyan.

Feljelenteni,ahhh ezeken kiakadok,de rohadtul tisztában vannak a mai suhancok a jogaikkal.


MissHungary na ja,gondolom elkényeztetett p@csa vagy ez csak a bajod!

Ezért tart itt magyarország mert a kisdiák már ilyenen fennakad,és felnőtt korában is ilyen.....

2013. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Halló zsenikém, azért álljunk már meg egy szóra. Attól, hogy a tanárnak szar napja van, semmi joga nincs ahhoz, hogy személyeskedni kezdjen és tegye a megjegyzéseit. A kérdező meg flegma volt, ez egy dolog, de amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
2013. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!