Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ráncigált a tanár az osztály...

MissHungary kérdése:

Ráncigált a tanár az osztály előtt, mit kellene vele csinálni? [többi lent]

Figyelt kérdés

Tesin röpladbáztunk és amikor dobálgattuk egymásnak a labdákat, valaki - szerintem véletlenül - nekidobta a labdát a lábamnak, ami azóta is írtóra fáj. Mondom tanárnak, hogy nem játszok mert nagyon fáj, de ő meg erőltette. Már tisztára kész voltam, mert reggel is elaludtam és el is késtem, meg a lábamat is mintha épp levágták volna... Elkezdtem, hát sírni nem, de folyt a könnyem, aztán meg mondta, hogy de kötelező játszani meg nincs olyan, hogy jaj fáj a lábam. Megpróbált felhúzni a padról de elrántottam a kezem - ekkor már tényleg bőgtem. Erre megragadja a karomat és vagy két-három méterrel arréb ráncigál mindenki előtt, hogy beszéljük már meg hogy mégis mi a fene a bajom. Mondom neki, hogy nem érdekel hogy mit akar mondani, és annyira ráncigált, hogy térde estem, de a kedves tanárúr "felsegített". Amíg a többiek játszottak, ő arról kezdett el kérdezgetni, hogy miért vagyok én ilyen. Kérdezte, hogy otthon történt valami, ami tilos lenne elmondanom vagy rossz jegyet kaptam-e meg ilyesmi. Amikor meg azt mondtam, hogy az a bajom, hogy ráncigált és hogy szinte elestem, azt mondta, hogy képzeljem el, hogy azért nem estem hanyatt mert ő fogta a karomat. Aztán mondta az egyik lánynak, hogy kísérjen fel engem felöltözni, mert annyira felidegelem, hogy a végén még pofán vág. Meg megjegyezte, hogy biztos azért vagyok ilyen kezelhetetlen, mert mentális gondjaim vannak. Mondtam neki, hogy bocsánat, ha nem tetszik, hogy a tornaterem közepén mindenki szeme láttára úgy ráncigál, mint valami szardarabot - nem pont így mondtam. Erre ő csak rázza a fejét, hogy én miért mondom, hogy ráncigált... amikor átöltöztem, mondta osztálytársam, hogy üzeni a tanár, hogy ha átöltöztem menjek fel hozzá. Mondom oké... eddig jófej tanár volt, minden órán mondott vicceket meg ilyesmi, nem volt kedvem rosszba lenni vele. Felmegyek, leültünk a folyosón a padra. Megint mondogatja, hogy biztos lelki zavaraim vannak, mert ember így nem reagál ilyen helyzetben. Megkérdezi, hogy én mindig ilyen indulatos voltam-e vagy csak történt-e valami aznap, ami felbosszantott. Amikor képes voltam megszólalni végre, újra azt mondtam, hogy "De tanár úr nem tudja felfogni, hogy az a bajom, hogy mindenki előtt ráncigált és majdnem elterültem a padlón?" Erre úgy kuncogott, mintha valami baromságot mondtam volna. Mérges lettem, és mondtam, hogy oké, hogyha az arcomba röhög akkor nem vagyok hajlandó vele beszélni, mire elkapta a csuklómat, hogy üljek szépen vissza a padra, de mondtam neki - itt már egyáltalán nem érdekelt, hogy igazgatóhoz küld vagy sem -, hogy nem érdekel hogy mit akar mondani, és hogy eressze el a karomat. Tovább magyarázott, hogy miért nem vagyok képes vissza ülni, de erre is csak azt mondta, hogy nem érdekel, hogy mit akar mondani. Ekkor elengedte a kezem és végszóként azt mondta, hogy: Jólván, kislányom... ha te is így, akkor én is így. És elment...



Szerintetek mit csináljak/junk vele? Vagy túlreagáltam? :\\

Nem akarok a hisztis, balhés diák lenni a tanárok szemében, főleg nem úgy, hogy idén kezdtem.


15/L


2013. dec. 6. 16:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akvyr, nem akarom fenyegetni, csupán azt szeretném, ha felfogná, hogy ha azt mondom, hogy nem akarok játszani, akkor ne az legyen a megoldás, hogy felkap és ráncigál. A labda pedig... tényleg lehet, hogy hihetetlenül hangzik, hogy egy röplabdától, de azóta még mindig tiszta piros a vádlim és szúr is. :\


Jó tanár lenne, de neki se tetszene, ha a képébe röhögnék, amikor azt mondja, hogy nem ő mutatja be mit kell csinálni, mert már nem olyan fiatal...


16:33 Nekem régi ofőm a naplóval, néha ököllel csapott a fejünkre. Nem vagyok elkényeztetve, csupán nem vigyorova reagálok, ha a karomnál fogva ráncigálnak 25 ember előtt, akikkel nap mint nap együtt vagyok.


Így utólag tudom, hogy lehettem volna normálisabb is, de ő sem nagyon segített a helyzeten. Könnyebb lett volna, ha leül mellém és úgy kérdezget. Azért biztosan bocsánatot kérek tőle ahogy beszéltem vele, mert tényleg nem úgy kellett volna, de nem úgy kellett volna viselkednie, mintha leköptem volna...

2013. dec. 6. 16:45
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami történt megtörtént, szerintem beszélj vele legközelebbi óra előtt. Mondd, hogy rossz napod volt, és rosszul kezelted a dolgot de tényleg úgy érezted megsérült a lábad, és ezt higgye el.

Ha valóban fáj még, akkor menj el orvoshoz és kérj tőle igazolást egy hétre tesi ellen, vagy valami. Megjegyzem a te korodban a világ egy részén már veterán gyerekkatonák vannak aknák által lerobbantott lábbal, szóval azért ne játszd el a halálos sebet amiért odapattant a röplabda, mert nevetséges.

2013. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én aláírom, hogy a tesitanárok nem normálisak, tudom, mert az enyém is kattant volt, de te is eléggé hülyén reagáltad le...
2013. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bla bla bla...

Mennyi idő alatt gépelted le ezt a sok picsogást?

Nem volt türelmem végigolvasni, csak szemezgettem belőle.

Amúgy meg túlreagálod. Tedd túl magad rajta. Értem, hogy kell a lelki világodnak a kis vállonveregetés, hogy "nem te vagy a hibás, a másik a hülye", de megéri ennyit vergődni rajta?

2013. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!