Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az egyetemtől!...

Nagyon félek az egyetemtől! Tényleg ilyen rossz?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok. Eddig vártam az egyetemet, de most ha csak rá gondolok, sírógörcsöt kapok. Azt hallottam, hogy rengeteget kell tanulni, nincs időd még aludni sem. Meg apukám is mesélte, hogy volt olyan feladat, aminek csak a megértése tartott 3 napig. Ő informatikus, eddig én is az szerettem volna lenni, de most már nem tudom... Úgy érzem, leginkább munkanélküli szeretnék lenni... Nagyon félek. Van okom rá, vagy nem olyan rossz?
2009. nov. 26. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyban függ a hozzáállásodtól. Amúgy meg sose hidj másoknak ilyen témában, mert mindenki másképpen éli meg. Erre még az érettségim alatt jöttem rá, mikor 4 évig hergeltek mindenkit, hogy úristen tanuljatok, mert megbuktok és egyébként is milyen ijesztő meg baromi nehéz az egész, aztán kb másfél napot tanultam rá és úgy jöttem ki, hogy "Ennyi?" és még jól is sikerült.

Szóval az egyetemhez is így álljál hozzá. Ha olyan szakra mész ami érdekel, valószínüleg élvezni fogod. Sokan vannak akik szenvednek, de a legtöbben szeretni szokták az egyetemi éveiket.

2009. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából már nem tudom, mi érdekel. Eddig érdekelt az informatika, de most, ha a programozásra gondolok, csak az jut eszembe, hogy megint mennyi házit kaptunk info fakton. :(
2009. nov. 26. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha programozó akarsz lenni, akkor először főként matematikát tanítanak majd. Ha félév közben rendesen készülsz, akkor vizsgaidőszakban is lesz időd mindenre.
2009. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fhenrir ***** válasza:
100%

Úgy tudom bölcsész karok nagyon lazák, mérnöki és informatikus karokon sem kell megszakítanod nagyon magad. Inkább az orvostanhallgatókat szokták kikészíteni.

Ha ennyire félsz gondolj a pozitív dolgokra: gólyatábor, sokkal nagyobb szabadságod lesz, mint középsuliban. De ez attól is függ, hogy melyik egyetmre mész.

2009. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
én rohadtul szaarok az egyetemre, és eddig minden vizsgám nem volt. ha egy héten 4 órát bent töltök akkor sokat mondok, ne félj tőle...időd mint a tenger, tudsz tanulni, nem para. főleg ha érdekel is a téma :)
2009. nov. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én bölcsész szakra járok,és rengeteg órám és vizsgám van....
2009. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnyugodtam.
2009. dec. 3. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!