Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen "szakma" való nekem,...

Milyen "szakma" való nekem, ha lányként imádom a matekot, de a fizikát kevésbé?

Figyelt kérdés
Nézegettem a mérnöki szakok között, de mivel a fizika nem tartozik a kedvenceim közé (érteni értem, meg ötös vagyok belőle, de nem igazán köt le úgy, mint a matek), ezért nem igazán vonzanak a mérnöki szakok. Érdekel az informatika is, mármint pl a programozási része. A programtervező informatikus és a mérnökinformatikus között mik a különbségek? Tesóm mérnökinfón tanul, ott tudtom szerint van fizika, a proginfón pedig nincs vagy csak kevés. Mennyi éves a proginfó "szak"? A felvi.hu-n nézegettem (DE), 6 féléves, de ezen felül van még Msc vagy szakosodás? Előre is köszi a válaszokat!
2014. jan. 14. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A szakosodás a BsC keretein belül történik, az MsC általában még két év, de sokszor már BsC diplomával is el lehet helyezkedni.


DE-t nem ismerem, de BME-n következő félévtől már csak 2 félév fizika lesz (Meg kéne nézned egy tantárgyhálót DE-hez), tehát ez alapján ne dönts. (feltételeztem, hogy DE-n is hasonóak az arányok).


Inkább nézzd meg, hogy milyen szakírányok vannak és melyik érdekel jobban tégedet. Esetleg egy tantárgyhálót. Általában proginfón több a matematika, mérnökifón több hardveres tárgy van, de igazából ezek általában olyan nagy mértékben nem befolyásolják a tudást, amit szerzel. (mivel mindkét tudományág inkább alapvető műveltség, mint hasznosítható tudás)

2014. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amúgy matematika szakkal is el lehet helyezkedni, ráadásul akár jól (nem csak matek tanár vagy professzor lehet belőled). Tehát ilyen írányba is nézzelődhetnél.


Esetleg még a közgazdaság bizonyos matekosabb írányai is szóba jöhetnek, de azokról már tényleg nem nagyon tudok semmit.

2014. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!