Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok, hogy túl...

Nem gondoljátok, hogy túl nagyok az elvárások az érettségiző diákoktól?

Figyelt kérdés
Miközben amellett, hogy rengeteg olyan dolgot tanítanak ami teljesen szükségtelen vagy éppen a felső oktatásból szivárgott át egy érettségivel manapság (tudom, hogy alap követelmény) de elhelyezkedni i szinte képtelenség.
2014. máj. 8. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A legkevésbé sem. Azt meg csak Te hiszed, hogy mind felesleges tárgy


És senki sem mondta, hogy egy érettségivel kellene elhelyezkedned.

2014. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben az álláspontod?,hogy szerinted miért is reálisak az elvárások?:)
2014. máj. 8. 23:27
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Néhány tantárgyban tényleg elszaladt a ló. A trigonometriát, logaritmust apósom egyetemen tanult, és nem látom át, mi értelme van gimnáziumban erőltetni (ráadásul minden gyakorlati haszon nélkül, hiszen általában minden feladvány levezethető valamelyik egyenlőségre).

Ehhez képest amit nekem történelemből a huszadik század címszavával tanítottak, nevetségesen kevés volt, szinte mindennek úgy kellett később utánanézni (Apartheid, Gandhi, magyar rendszerváltás, stb.), pedig ha valaminek van gyakorlati haszna, akkor az ez.

2014. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled!
2014. máj. 8. 23:33
 5/14 savanyújóska ***** válasza:
77%
Nem, alpvetoen igy is rohej a kozepszint, 20(!)%-tol at lehet menni, tehat ugy is, hogy gyakorlatilag a gyerek majdnem funkcionalis analfabeta, hogy kicsit sarkitsak... Azzal valamennyire egyetertek, hogy trigonometria es logaritmus nem feltetlen kell, hogy benne legyen (eleg, ha az anyag resze, de kozep erettsegin nem kerik, igy legalabb lattak, de akinek nem kell, nem szenved vele). Viszont a tortenelem az mas teszta, erettsegin van XX. szazad, csak eppen pont az alacsony kovetelmenyek miatt az sem tul hangsulyosan. A kerdezo problemaja szerintem a tanarra vezetheto vissza, az enyem bevallottan nem akart rola beszelni, es megalltunk '56 utan. Szerintem eleve azok, akik benne eltek, vagy ezert, vagy azert nem akarnak tanitani rola. (Es igy parhuzam hianyaban az egyetemes resz is kimarad. Illetve amugy sem keves az anyag, igy is kitolti az orakat.)
2014. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én 25 éves ffi vagyok egyetem levelezőin és van mondhatni korrekt állásom is.... csak úgy érzem,hogy túl misztifikálják ezt az egészet, hol ott a mai világba ebben az országban ez már édes kevés szinte bármihez is és sok olyan embert ismerek aki a nyelven, matekon mondjuk megcsúszott pár százalékot. Én személy szerint rá hagynám a tanulóra,hogy miből szeretne vizsgát tenni. Tehát,hogy ő válassza ki...
2014. máj. 8. 23:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem Te fejted ki bővebben az álláspontod?

A középsikolás matematikára alapoznak mérnöki és múszaki szakokon, akik így is megrohadnak, hogy az új anyagot elsajátítsák, de legalább munka szempontjából kelendőek.


Az elmúlt évek pedig azt mutatják, hogy egyáltalán nem nagyok az elvárások, hiszen sokaknak sikerül teljesíteniük. És szerintem tapasztalhattad, hogy egyetemen ennél sokkal többet kell tanulni.

2014. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

"Én személy szerint rá hagynám a tanulóra,hogy miből szeretne vizsgát tenni. Tehát,hogy ő válassza ki..."


- Az alapműveltség nem erről szól. Igenis tudjon mindenki százalékot számítani.

2014. máj. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Igenis tudjon mindenki százalékot számítani."


Meg kamatot. Sokan úgy adósodnak el, hogy fel sem fogják, mit jelent a hitel, a THM, és nem feltétlenül a jogi oldala miatt.

Bezzeg a logaritmust azt tudni kell...

2014. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

"Én személy szerint rá hagynám a tanulóra,hogy miből szeretne vizsgát tenni. Tehát,hogy ő válassza ki..."


Az lenne ám a kemény...

Az emberek nagy része így is funkcionális analfabéta. Elég nevetséges, mikor az embere nem tudnak pl. egy betegtájékoztatót értelmezi, mert annyi szövegértési képességük sincs.

Vagy mikor felveszik a milliós hitelt, és csodálkoznak, hogy kétszer annyit kell visszafizetni. Vagy mikor diétázna a szerencsétlen, de nem tudja kiszámolni, hogy ha x gramm szénhidrátot ehet meg, akkor mondjuk hány g kenyeret ehet...


Az érettségi baromira nem a lexikális tudásra megy rá. Elárulom: töriből sosem tanultam semmit, és sajnos a tanár sem tanított. Kihagyta a '48-as szabadságharcot, a második világháborúig meg nem jutottunk el. A 4 év alatt egy fél füzet sem telt be, pedig mikor kellett, írtam órán...

Számonkérés sem volt, magamtól meg nem ültem le tanulni, mert az akkori kis agyammal nem gondoltam, hogy fontos lenne.

És viola: a történelem érettségim mégis 93%-os lett. Miért? Mert gyakorlatilag szövegértés volt az egész. A szóbelire meg csak meg kellett tanulni a tételeket és ennyi.


A matek szintén nevetséges. 25%-ot elérni mindenkinek illene. Akinek ez nem sikerül, az nem is érdemli meg, hogy érettségit kapjon.


A magyar szintén szövegértés, meg egy kis fogalmazás, semmi lexikális tudás nem kell hozzá.


Nyelvből a középszint szintén vicces, azért azt szerinte te sem tagadhatod, hogy egy idegen nyelv ilyen szintű ismerete a mai világban elengedhetetlen.


Az ötödik tárgyat meg kiválaszthatja a diák...

2014. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!