Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti szerintetek letehetném így...

Ti szerintetek letehetném így a "kimaradt" érettségiket?

Figyelt kérdés

Sajnos máj. 3-án sporttevékenység során eltörten a jobb bokám, így az érettségit nem tudtam megkezdeni máj. 6-án. A vizsgálatokat követően mind az osztályfőnököt értesítettük az esetről. Hivatalosat azóta sem tudunk, hogy mi a teendő. Tegnapelőtt a gipszsínt (egyfajta fekvőgipsz) járógipszre cserélte az orvos. Tegnap és ma megpróbáltam utána nézni saját magam. Annyit találtam, hogy ”vizsgázónak fel nem róható ok” esetén lehet pótló vizsgát tenni.


Ki és mi alapján dönti el, hogy mi az az ok ami a vizsgázónak fel nem róható? A pótló vizsga az azt jelentené, hogy írásbelit is megírhatom vagy esetleg dupla szóbelit kell(ene) majd tennem?



2014. máj. 11. 18:21
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
73%
Nem tartozol nekem igazolási kötelezettséggel, de mégis, tudnál nekem küldeni valamit ami igazolja a kérdés valódiságát? Annyira gyanús. Tudod, szoktak itt ilyen, a valóságot nem tükröző kérdések lenni: Sajnos (ez fontos) focizás közben x hónap x napján eltörtem a lábam. Most jelenleg fekvőgipszben van, két hét múlva cserélik járógipszre. Mikor mehetek majd iskolába? Stb, stb. Félek, hogy ez is egy ilyen kérdés.
2014. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 reptoid ***** válasza:
100%
És ha tegyük fel, nem valódi a kérdés, akkor mégis mi van? Mitől kell félned? Legalább valaki később beírja a gugliba, aki ilyen helyzetben van, aztán látja is már a rá kapott válaszokat.
2014. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés ember használ keresőt. Inkább feltesznek egy új kérdést ahol majd mások megkeresik a választ.
2014. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

#10: nem írtam olyat, hogy valaki kilenc szóbelit tett, olvasd el még egyszer. Tízre nincs ok, hiszen ha csak az írásbelit kell pótolni szóbelivel, akkor nyilván nem kell két szóbelit tenni.


A matematika vizsgaleírás itt olvasható, benne van a szóbeli vizsgarész, tehát van ilyen: [link]

2014. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 reptoid ***** válasza:
100%

13) Oké, de még mindig nem értem, miért baj neked, ha csak egy jelenleg elviekben létező problémát vesézünk ki


14) Igazad, félreolvastam.

De amúgy a gyakorlatban láttál már ilyet, hogy így pótolták a matekot?

2014. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Nálunk egy srácnak valami olyan kéztörése van amit műtöttek is jóval előtte,ő mindenből 2 szóbelit tesz.
2014. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Nem, a gyakorlatban még szerencsére nem láttam ilyet. Egyrészt az se jó, ga valaki eltöri a lábát, másrészt azért egy 3 órás írásbelit nem is igazán lehet jól pótolni egy sokkal könnyebb negyedórás szóbelivel, mert az nem ugyanúgy méri a tudást. És az igazgató ezt is mérlegelheti a döntése során. Azt is gondolhatja, hogy az osztálytársak joggal akadhatnának ki, hogy valaki egy szóbelivel szerez jó jegyet matekból. De ugyanez a magyarra is igaz lehet. Töriből jobban mérhető a tudás szóbelivel, 2005 előtt nem is volt írásbeli.
2014. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#11: Igazad van. Nem tartozok neked igazolással. Annyit viszont mondhatok, hogy azért fontosak nekem az itt kapott válaszok, mert nem láttam illetve látok tisztán, hogy ebben a tényleg extrém helyzetemben mi a teendőm.


Bár csak vicc lenne a kérdés, mert akkor nem fájna a bokám és azon belül a törés helye. Az aki ilyen kérdéssel viccelődik - az élje át amit most én érzek.

2014. máj. 11. 22:53
 19/40 anonim ***** válasza:

Jobbulást Neked!

#1 Igazad van. Érdemes az Oktatási Hivatalhoz fordulni. (Saját tapasztalat.) /Az unokám a kérdezőhöz valamelyest hasonló helyzete miatt kerestem fel email-be a Hivatalt szerdán délután, és a hivatal megnyugtató válasza másnap reggel meg is érkezett./

Szóval #7 Nincs igazad, a Hivatal a megkeresésekre reagál. Persze azt nem szabad elvárni (főleg a vizsgaidőszakban), hogy rögtön a kérdés feltételének napján válaszoljon.

2014. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Az OH fog reagálni, de nem fognak semmi mást mondani, mint amit itt leírtunk, és nem fogják a problémát megoldani. Ezért írtam, hogy felesleges, mert úgyis az igazgatóhoz kell fordulni, és ő dönt, és az OH is csak ezt tudja leírni, és közben még az idő is megy.
2014. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!