Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti szerintetek letehetném így...

Ti szerintetek letehetném így a "kimaradt" érettségiket?

Figyelt kérdés

Sajnos máj. 3-án sporttevékenység során eltörten a jobb bokám, így az érettségit nem tudtam megkezdeni máj. 6-án. A vizsgálatokat követően mind az osztályfőnököt értesítettük az esetről. Hivatalosat azóta sem tudunk, hogy mi a teendő. Tegnapelőtt a gipszsínt (egyfajta fekvőgipsz) járógipszre cserélte az orvos. Tegnap és ma megpróbáltam utána nézni saját magam. Annyit találtam, hogy ”vizsgázónak fel nem róható ok” esetén lehet pótló vizsgát tenni.


Ki és mi alapján dönti el, hogy mi az az ok ami a vizsgázónak fel nem róható? A pótló vizsga az azt jelentené, hogy írásbelit is megírhatom vagy esetleg dupla szóbelit kell(ene) majd tennem?



2014. máj. 11. 18:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Hát természetesen az előttem levőére.


Jól értem, hogy akkor neked hét tárgyad van?

2014. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

#30: Igen teszek 1 szóbelit matekból.

#31: Igen hét tantárgyam van.


"100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet: 6. § (1) Az érettségi vizsga kötelező és választható vizsgatárgyakból áll. A vizsgázó – függetlenül attól, hogy a középiskolában milyen szintű vizsgára készült fel – dönt abban a kérdésben, hogy középszinten vagy emelt szinten tesz érettségi vizsgát az egyes vizsgatárgyakból.

(2) Az érettségi vizsgán a vizsgázónak öt – négy kötelező és legalább egy általa választott (a továbbiakban: kötelezően választott) – vizsgatárgyból kell – legalább középszinten – vizsgát tennie. A vizsgázó a kötelezően választott vizsgatárgy mellett további vizsgatárgyakat választhat (szabadon választott vizsgatárgyak)."


A fent idézet rendeletből van, amelyből #6-os a válaszában idézett. Én erre lényegében ma találtam. Korábban hallottam róla és a jelentkezési lapomon is így jelentkezhettem 7 tantárgyból. Ugyan mindaddig nem voltam biztos benne, hogy mind a 7 tárgyból mehetek érettségizni, míg nem kaptam megnyugtató visszajelzést a ballagás napján az iskola által kiadott érettségi értesítőn, hogy melyik érettségi vizsgám melyik napon, hány órától és melyik terembe lesz.

A teljességhez hozzá tartozik, hogy mivel sokan érettségiznek a sulinkban mint középszinten, mint emelt szinten.


A szabadon választott tantárgyak közül csak annyi kerül be a bizonyítványba amennyit az elégséges azaz 2-es osztályzatra végeztem.

2014. máj. 16. 15:38
 33/40 anonim válasza:
Hogy haladsz a gyógyulással? hogy sikerült az érettségid?
2014. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Az érettségik:

emelt szint:

magyar nyelv és irodalom 5 (jeles; 71%)

angol nyelv 4 (jó; 58%)

informatika 5 (jeles; 63%)

földrajz 4 (jó; 56%)


középszint:

matematika 3 (közepes; 57%)

történelem 4 (jó; 79%)

francia nyelv 4 (jó; 65%)


Kiemelendő, hogy az emelt szintű érettségik ponthatáraik nem azonosak a középszintűjével.


Az emelt szintű érettségi ponthatárai:

elégtelen (1) 00-24%

elégséges (2) 25-32% (középszint: 25-39%)

közepes (3) 33-46% (középszint: 40-59%)

jó (4) 47-59% (középszint: 60-79%)

jeles (5) 60-100% (középszint: 80-100%)

2014. júl. 13. 18:48
 35/40 A kérdező kommentje:

A járógipszzet június 10-én levették. A gyógyulás jól halad. (legalábbis az orvosok szerint.)


A gipszlevétel óta még mai napig is nehezebben járok mint előtte jártam. Ez természetes?

Mikor lesz végre olyan a lábam mint a törés előtt volt?

2014. júl. 13. 18:51
 36/40 anonim ***** válasza:
Gyógytornára jártál? Az kell.
2014. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Jártam gyógytornára. Két hétig heti 3 alkalommal. A 3. hét szerdán (jún. 25) annyit modott a doki, hogy többet már nem kell többet mennem. A lábam teljesen rendbe jött.

Sajnos én visznt mai napig nem úgy érzem mint ha teljesen rendbe jött volna a lábam.


Az normális, hogy a gyógytorna után hetekkel is folyamatosan előjövő fájdalmaim vannak? Mikor lesz végre olyan a lábam mint a törés előtt volt?

2014. júl. 13. 20:46
 38/40 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hova jelentkeztél ezekkel az emelt szintű érettségikkel?
2014. júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Maga vizsgára jelentkezés egységes. A jelentkezési lapon kell feltüntetni, hogy az adott tantárgyból középszinten vagy emelt szinten akarsz érettségizni. Maga az érettségi lebonyolítását más végzi. A középszintű érettségi esetén az adott oktatási intézmény, az emelt szintű érettségit a Kormányhivatal szervezi. Az írásbeli felügyelőit illetve a szóbeli kérdező tanárait is a Kormányhivatal jelöli ki.
2014. júl. 17. 10:34
 40/40 A kérdező kommentje:

#38

Elnézést, hogy elsiklottam a válaszod (kérdésed) felett.

Jelen állapot szerint egyetemre mennék. A három szak közül kettőre a pontszámok alapján bejutottam. Természetesen mind a kettő érdekel is.

2014. aug. 3. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!