Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti szerintetek letehetném így...

Ti szerintetek letehetném így a "kimaradt" érettségiket?

Figyelt kérdés

Sajnos máj. 3-án sporttevékenység során eltörten a jobb bokám, így az érettségit nem tudtam megkezdeni máj. 6-án. A vizsgálatokat követően mind az osztályfőnököt értesítettük az esetről. Hivatalosat azóta sem tudunk, hogy mi a teendő. Tegnapelőtt a gipszsínt (egyfajta fekvőgipsz) járógipszre cserélte az orvos. Tegnap és ma megpróbáltam utána nézni saját magam. Annyit találtam, hogy ”vizsgázónak fel nem róható ok” esetén lehet pótló vizsgát tenni.


Ki és mi alapján dönti el, hogy mi az az ok ami a vizsgázónak fel nem róható? A pótló vizsga az azt jelentené, hogy írásbelit is megírhatom vagy esetleg dupla szóbelit kell(ene) majd tennem?



2014. máj. 11. 18:21
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
'Léptél valamit az ügyedben?'
2014. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim válasza:
És hogy bírod a járógipszet és az injekciókat?
2014. máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Igen van előre "lépés" az ügyben. A tegnapi napon immáron személyesen mentem be az iskolába és érdeklődtem az igazgatóságon arról, hogy ilyen esetben mi a teendő. A dologról egyfajta látható bizonyíték a lábamon levő gipsz illetve vittem magammal az orvosi papírjaimat. Az iskolaigazgatója tanulmányozva a törvényt és a papírjaimat továbbá mérlegelve, hogy mi tekinthető a vizsgázónak felróható és mi tekinthető vizsgázónak fel nem róható oknak a pótló érettségit tehetek azokból a tantárgyakból, melyekről a múlthéten sajnos lemaradtam. A pótló érettségi lényegében két szóbelit jelent. Ez alól kivétel a matematika tantárgy mert annál nincsen kötelező szóbeli vizsga. Az viszont tény, hogy matematika helyett nem választható másik tantárgy mert a matek kötelező érettségi tantárgy.
2014. máj. 14. 20:04
 24/40 A kérdező kommentje:

A járógipszet jól viselem, de nem mondanám kényelmesnek.

A véralvadásgátló injekciót naponta kell be"adnom" magamnak, ez még rosszabbá teszi az így sem könnyű heteket.

2014. máj. 14. 20:14
 25/40 anonim ***** válasza:

Hát akkor mégiscsak az történt, amit a lepontozott válaszomban írtam. :-)

Na de most már erősödjél, mert most fog az jönni, amit az utána következő másik válaszban írtam, nevezetesen egy láda szóbeli. Nehéz napod lesz (bár összességében mégis könnyebb, mint az összes írásbeli vizsganap meg a "normál" szóbeli együttvéve).

2014. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 reptoid ***** válasza:

Mondjuk ahogy nézem, a matek csak nem úgy alakul, ahogy te azt írtad. :D Legalábbis az érettségi nem kicserélhetőségének okát nézve. A választ olvasva pedig a fejlemény sem ugyanaz.

Bocsi, csak ismerlek már, fordított helyzetben te is elmondtad volna ugyanezt :D Sőt, meg is szoktad tenni :D

Mindenesetre én nem pontoztalak le ;)

2014. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Dehogynem, egészen pontosan ezt írtam: minden tárgyból két szóbeli, kivéve a matekot, mert abból csak egy az írásbeli helyett.
2014. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Eddig elsiklottam a #9 válaszadó lényegi 'kérdésén': "A tiéd extrém eset, de az is kérdés, hogy van-e még hátra olyan írásbelid, amire el tudsz bicegni."


Szerencsére van még olyan írásbeli amin részt tudtam és tudok venni:

Rögtön tegnap: informatika emelt szintű

holnap: földrajz emelt szintű

jövő szerda: francia középszintű

(A francia nyelv az angol mellett van és így is jelentkeztem.)

2014. máj. 14. 21:31
 29/40 A kérdező kommentje:

#27

Kinek a hozzászólására reagáltál?

2014. máj. 14. 21:31
 30/40 reptoid ***** válasza:
Kérdező, matekból akkor mi lesz? :D Teszel 1 szóbelit?
2014. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!