Megbuktathat a tanár?

Figyelt kérdés
Félévkor 3,2-re álltam,így 3-as lettem kémiából.Azóta rontottam a tantárgyból,most 1,8-ra állok.Múltkor a tanár azt mondta,hogy megbuktat,mert nincs meg a 2-es,de csak a 2.félév jegyeit nézte!Azt is mondta még,hogy benne van a házirendben,hogy megbuktathat,mert nincs meg a 2-es.Az év végi jegyekhez az egész év részjegyeit kell nézni,nem?Mert ha az egész évet nézzük,akkor 2,5-re állok.Ja,és azt még hozzátenném,hogy pikkel rám a tanár,nem tudom,hogy miért.Talán ezért akarna megbuktatni?

2014. máj. 13. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs megszabva hogy milyen átlagnál kell átengednie. Valahol 1.5-re is átmész, valahol 2.00-nál is megbuksz. Ha meg akar buktatni akkor meg fog. Kérdezd meg tőle hogy tudsz-e javítót írni. De attól még hogy itt rinyálsz nem fogsz átmenni.
2014. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ..amúgy még egy dogát írunk...amúgy pedig nem rinyálok,csak szeretnék 11.-es lenni..gondolom ez érthető...
2014. máj. 13. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A köznevelési törvény szerint az egész évet kell néznie!

Nem köteles átlag alapján osztályozni, de ha az osztályzat a tanuló kárára jelentősen eltér az évközi jegyek átlagától, akkor a konferencia magyarázatot kérhet a tanártól, és ha nem kielégítő a magyarázat, akkor megváltoztathatja a jegyet.


tehát ha tényleg meg akar erre buktatni, akkor lobbizzál a többi tanárodnál, hogy a konferencián álljanak ki melletted, mert nem törvényes csak a második félévet nézni.

2014. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet...köszi! ;)
2014. máj. 13. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!