Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes befejeznem az egyeteme...

Érdemes befejeznem az egyetemet vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanulok a KJF-en, közgazdász képzésen, 2. évfolyam, de közben találtam állást, ahol egész jól keresek.

Pár helyen olvastam, hogy nem sokat ér ez a diploma, nincs neve a főiskolának, így elment a kedvem tőle, ha befejezem akkor tényleg nem érek vele semmit sem?Mert akkor inkább abbahagyom.Nem hiszem, hogy nettó 170 ezer Ft- nál többet fizető állást találnék vele.


2014. máj. 15. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen fejezd be. Az a pár év el fog menni, még akkor is ha nehezen és később nem tudhatod mikor lesz rá szükséged. Nem tudhatod meddig lesz meg a mostani állásod, vagy hol veszik figyelembe a diplomát. Nagyon sok helyen senkit nem érdekel milyen diplomád van csak legyen.
2014. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most van munkád, de lehet hogy pár hónap múlva nem, és akkor se munkád, se diplomád. A közgázos tudás pedig szerintem viszonylag jól hasznosítható, meg ugye létezik diplomás minimálbér is, ami bizosítja a magasabb alapbért, szóval szerintem inkább fejezd be :)
2014. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj átjelentkezni másik egyetem közgazdász képzésére, aminek van neve. Bár munka mellett, az lehet úgy nehéz lenne.
2014. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Ma van munkát, holnap már lehet nincs.


A papír viszont megmarad.


KJF-nek nincs neve. OK. Csakhogy ez rohadtúl nem számít már. Ha multihoz mész (mint a közgazdászok általában), ott csak azt nézik van-e papír. Van olyan mozgás ott, hogy nem érdeklik őket a többi. Ha nem válsz be, mert nincs meg a szükséges tudásod, kirúgnak és kész.


Azt kell észrevenni, hogy nem az számít hol szerzed a diplomát, hanem, hogy mit veszel ki belőle. Ismerek olyat aki BME-n végzett. Végigbukdácsolta az egészet, utána meg minimális szaktudással lett papírja. Ilyen embert nem fogják megtartani.


Levelezőn fejezzed be, az mehet munka mellett.

2014. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ok, akkor befejezem, a mostani munkahelyem atombiztos:)
2014. máj. 15. 18:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem sokat ér, de a semminél biztosan többet, így én mindenképpen befejezném, ha már két évet beleöltél.
2014. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!