Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsész szakon mit tanul az...

Bölcsész szakon mit tanul az ember?

Figyelt kérdés
Légyszi lépjünk túl azon hogy bűfé szak, meg semmire se jó. Konkrétan aki elmegy egy ilyenre, és beül az órákra? Mit tanul? Miről szól az egész?
2014. máj. 25. 01:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Csupa jot!
2014. máj. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsész az elég tág fogalom, sok minden tartozik bele. Ha a szabad bölcsészre gondolsz, az művészettörténetet, filmtörténetet, kommunikációt meg ilyesmiket. Attól függ, mire szakosodik. Bővebb információkért a felvi.hu oldalt ajánlom. (A bölcsészkarok böngészését.)
2014. máj. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy "bölcsész szak". Bölcsészkarok vannak, azokon rengeteg szakon lehet tanulni, van, amelyik tényleg semmire nem jó, mások hasznosak. A hallgatók ugyanúgy beülnek előadásokra és gyakorlatokra, mint bármelyik más karon, beadandókat készítenek, órákat tartanak, vizsgáznak. Nem meglepő módon mindegyik szak másról szól, van, akiből történelemtanár lesz, más újságírónak készül, a harmadik franciaprofesszor lesz, ha nagy lesz.
2014. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
A hasábburgonya elkészítésének különböző módjait.
2014. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. négy évig németül hallgattam végig minden órát, minden előadást, és vizsgázni is csak németül mehettünk, aki magyarul szólalt meg, azt ott rögtön leállították és egyessel kib@ßták, mint macskát szarni. Ugyanez szigorlaton, és védésen is, sőt, azakdogaírásban is. Ja, és emellett volt még egy öt éves szakom is + a pedagógia, ami szintén nem volt egy fáklyásmenet. De ezt te persze meg tudnád csinálni bekötött szemmel és hátrakötött karokkal is, nem? És nem, nem a mekiben fogok krumplit sütögetni, hanem a te kölyködet fogom németre tanítani, hogy aztán ő is kimehessen külföldre jó pénzeket keresni. De lehet, hogy itt sokan iskolába se jártak, mert akkor nem beszélnének ilyen lekezelően a bölcsészekről, akik közül a tanárok kerülnek ki egytől-egyig.
2014. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én csak egy embert ismerek a környezetemből aki bölcsészként végzett valamikor anno. Szép nagy családi házuk van a kertvárosban, amolyan pénzesebb részen. Fiatal nagy autó, és nem a mekiben dolgozik.
2014. jún. 2. 12:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De bölcsész mi? Mert a bölcsész egy kar, azon belül lehet bármilyen nyelvszakos, és még: szabad bölcsész (régen filozófia), szociológia, történelem, politológia, magyar, hungarológia, kulturális antropológia, stb. Szóval milyen SZAKON végzett?
2014. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek itt az ELTE bölcsész-szakjai, szóval most már azt hiszem érthető, hogy a BÖLCSÉSZ AZ EGY KAR. NEM SZAK, HANEM KAR!

Itt a link: [link]

2014. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És ezek még csak alapképzések, legalább ennyi mesterképzés is van még ott.
2014. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én csak annyit tudok róla hogy folyamatosan lehúzzák hogy mennyire nem jó semmire. De akkor nyilván ezek az emberek akik a McDonaldsal jönnek, kb annyira vannak képben az egésszel kapcsolatban mint én. :D
2014. jún. 2. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!