Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettsé...

EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettségije lesz valakinek 5-én? SEGÍTSŰNK EGYMÁSNAK!

Figyelt kérdés
Leírhatnánk tételeket, ki, mit húzott, ezzel segítve egymást:)

2014. jún. 3. 20:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/162 anonim ***** válasza:
2014. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/162 anonim válasza:
100%

A feladat: EVOLÚCIÓ

(kövület, lenyomat; pontozott evolúció; genetikai kód, DNS homológia; növény és állat nemesítés; géntechnológia+ érv ellene és mellette)

B feladat: ALVÁS ÉS BIORITMUS

( bológiai óra fogalma; szövegből ki kellet hámozni 3 bológiai órát; látóidegek kereszteződése feletti mag miért késik; alvás fázisai+mi lesz azzal az emberrel akit állandóan felkeltenek mielőtt elkezd álmodni; alvás funkciója; agytörzshálózat kapcsolata az alvás-ébrenléttel+ állatokon végzet kísérlet; nyugodt légzés nyugodt szívverés és női nemi ciklus)


amiket még hallottam az ozmózis, etológia, fehérjeszintézis, vkinek kellet számolni vmit a domináns és recesszív allélokkal, víz által beflyásolt intrazonális társulás


borzalmas xDDD viszont nagyon rendesek a tanárok ha elakadsz segítő kérdéseket tesznek fel és minden áron mindent kihúznak belőled :3 ( ha akarod ha nem xD )

2014. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/162 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én 11-én szóbelizek, ha addig össze tudnánk szedni a tételek nagy részét az hatalmas segítség lenne! :)
2014. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/162 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én most megyek és felkötöm magam az első fára.... jönnek a tételek és "Mi? Mi van? Ezt tanultuk egyáltalán? Erről tuti szó sem volt! Mivan?!"


I'm not dealing with this shit anymore xD

2014. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/162 anonim ***** válasza:
100%
ahogy olvasom a tételeket, nem is jártam olyan rosszul azzal a véralvadással meg anyagkörforgással :D
2014. jún. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/162 anonim ***** válasza:
77%

Én is ma voltam.

A: Sejt membránról minden! Miből áll, feladata, milyen anyag lehet még itt pluszban stb.


B: Ökológiai lábnyom, amiben volt egy nagyon kevés számolós is.


Nem tudom h milyen lett, mivel olyan volt, mintha kb. vitáztunk vna az érettségiztető tanárral, h ki tudja jobban..olyan volt mint egy verseny :DDD

2014. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/162 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nem tudom mennyit tudtok erről..

Az én biosztanárom mondta( aki emelt szinten érettségiztet), hogy minden egyes nap ÚJ tételek vannak..

Tehát ez azt jelenti, hogy 1 héten keresztül (nem tudom pontosan hány napig tartanak az emelt szintű érettségik) új 20-25 tétel közül húzhatunk.

Én személy szerint megijedtem ettől és megkérdeztem még 1-2 tanárt és ők is helyeseltek :( :(

2014. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/162 A kérdező kommentje:
Igen sajnos közben én is ezeket hallottam, de vlh olyan nehéz elhinni h akkor vagy 100-120 tételt csinálnak D": bár vlszg ők se ennyire ostobák és rájöttek arra amire mi is:D sajna:(
2014. jún. 5. 15:26
 39/162 misimovics ***** válasza:
100%
Véleményetek szerint nekem 25 pontra lenne szükségem a szóbelin ez mennyire esélyes ?? Tudom tételfüggő....
2014. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/162 anonim ***** válasza:
100%
50 pontnak a felét csak elérjük :D Remélem xD Nekem 30 pont kell.
2014. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!