Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettsé...

EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettségije lesz valakinek 5-én? SEGÍTSŰNK EGYMÁSNAK!

Figyelt kérdés
Leírhatnánk tételeket, ki, mit húzott, ezzel segítve egymást:)

2014. jún. 3. 20:19
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/162 anonim ***** válasza:
100%

Hali, én is ma voltam. Az "A" részben arról kellett beszélnem, hogy miért 50-50% hogy fiú és lány utódok születnek. Egy X kromoszómán öröklődő betegsegről kellett beszélnem, valamint, hogy milyen hormonok alakítják ki a nők, férfiak jellegeit, és hogy ezek hol termelődnek. + miért kopaszodnak a férfiak jobban mint a nők.

"B" rész dohányzásról szóló feladat volt. Meg voltak adva grafikonok, amiket elemezni kellett. Fel kellett sorolni öt betegséget amit a dohányzás okozhat.

Szerencsére mindent tudtam :)

2014. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/162 anonim ***** válasza:
100%
Ez utóbbi tűnik nekem a legnormálisabb tételnek. Gratulálok utolsó, biztos jól ment! :)
2014. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/162 Peony válasza:
100%

Sziasztok! :)

Én ma voltam és a 13-as tételt húztam pénteken xD

A. IDEGSEJT

alakja, feladata, részei, hogyan kapcsolódik a másik idegsejthez (szinapszisok, elektromos/kémiai), potencilok, glia sejtek feladata (többet is fel kell sorolni), idegi szabályozás és a hormonlis szabályozás kapcsolata helye és hogyan megy végbe(hipotalanusz,agyalapi mirigy...) ja, és az adh-nál el kell mondani a nefront is, a végén szóltak, hogy azt kihagytam.

B. HÚSVÉT SZIGETEK

itt egy fél oldalas szöveg volt az őslakosokról és a favágásukról :'D

pollenek vegetációjának megállapítása (mint lelet), miért lehet ez hibás, az őslakosok össze hasonlítása az r-stratégistákkal és a szöveg alapján egy példa rá és egy példa miben különbözik az ember. A zárt szigeten miért lehetnek bennszülött (máshol nem előforduló) fajok, Miért kaphatnak el influenzát, ha a szigeten kívülről érkezik idegen, az akkori gazdálkodás összevetése a maival és annak hibáinak a kiküszöbölése, mi az összefüggés a harcok , a kimosott/eróziós talaj között, vesse össze miben hasonlít a húsvéti sziget zárt közössége a Föld zárt közösségével a világegyetemben.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem. Ez egy nagyon könnyű tétel volt szerintem és nagyon segítőkészek is voltak, ha valamit kihagytam. :)

2014. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/162 anonim ***** válasza:
100%
Én is 13-as tételt húztam :D A resznel kettot kerdeztek b resznel annxit mondtak korrekt volt:D nem volt veszes tenyleg:)
2014. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/162 anonim válasza:
100%

jesszuuuuus, nagyon izgulok, én kedden megyek!

két kérdésem lenne:

- a növényvilág nagy országai? ez mi? a növények nem egy ország eleve? szóval nem inkább növényvilág nagy törzsei? vagy valamit nagyon elnéztem? o.O

- komolyan tudni kell a nemzeti parkok jellegzetességeit? ez mi? ugye nem olyanra gondolnak itt, hogy az adott nemzeti park jelképe, címere (vagy mije :D) stb., hanem hogyha mondjuk a HNP-ot választom, akkor beszélhetek a szikesedés folyamatáról, meg hogy a folyamatos legeltetés megakadályozza a szukcessziót... mi mást lehetne erről mondani még? áááááá :|

2014. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/162 anonim válasza:
100%

jaj, és lenne még egy kérdésem:

a békákat és a szamalandrákat mi alapján hasonlítom össze? mert hogy mindegyik kétéltű... vagy épp erre kell rájönni??

2014. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/162 anonim ***** válasza:
100%
Válassz olyat amiben jellegzetes hazai társulások előfordulnak és azt elmondod meg címerét aztán néhánx faj.:) menni fog nyugi.
2014. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/162 misimovics ***** válasza:
100%
Hát én ma egy felelőnél azt hallottam, hogy a ligeterdők mely Nemzeti Parkjainkban fordulnak elő meg, hogy egyes Nemzeti Parkokra mely növények a jellemzőek...
2014. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/162 anonim ***** válasza:
100%
Farkos a szalamandra es beszelhetsz a regeneraciorol beka meg ilyen tomzsi hianyzik a nyaki resz szaporodas..
2014. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/162 anonim válasza:
100%

Ma ezeket hallottam, illetve kihúztam a lehető legeslegjobbakat ( a felsorolásból az elsőket!) :)


A:

emlős-madár összehasonlítás

eukarióták összehasonlítása

prokarióták

halak

fotoszintézis

DNS szintézis


B:

zöldhályog, távollátás, egy- és kétpetéjű ikrek hogyan jönnek létre

klónozás

szukcesszió, aszpektus

elhízás, anyagok felszívása a tápcsatornában

etológia

2014. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!