Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vagyok én hátrányosabb...

Miért vagyok én hátrányosabb helyzetben ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre?

Figyelt kérdés
Anyukámnak és apukámnak is két diplomája van, én rohadt sokat tanulok, hogy nyelvvizsgát szerezzek, tisztességesek vagyunk, betartjuk a törvényeket, és nem szülök gyereket középiskola alatt...miért van az, hogy ezekért nem kapok plusz pontot?? Hja, és nincsenek is elválva. Szerintem nagyon igazságtalan, hogy azért járok "rosszul", mert ők szereztek diplomát és együtt nevelnek...így se sokkal könyebb pedig. De ez senkit sem érdekel Magyarországon, úgy tűnik. Nesze neked esélyegyenlőség.
2008. júl. 30. 13:18
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hát én még középiskolás vagyok de egy-két példát fel tudok hozni!

Apukám 16 éves koráig tanult mert elkellett tartani a szüleit testvéreit (Mád környékén egy bányában) Most 60 éves korára meglett a nyelvizsgája de lerokkant mert építkezésen leesett egy rossz biztosító kötél miatt a 4.ről és a rokkant nyugdíly kapaszkodjatok meg 45ezer forint anyám főiskolát végzett (csak) és 126ezret kap készhez (az állam levon 70et)...170 ezerből tengődünk.

Ezzel szemben van barátnőm akinek az anyja és az apja elváltak egy bazi nagy házban laknak az anyjának annyi végzettsége van mint az enyémnek csak mivel vezető beosztásba került 300ezer körül keres (ezt a barátnőm említette) + a fater tartásdíjja. Neki ingyen menza ingyen tankönyv ingyen kutyafasza ha értitek. Tehát ennyit erről! van aki megérdemli annak adnék szívesen de pl Bnőm hol érdemli meg az ingyen cuccokat? Érdekes h rokkant nyugdíjas apámért nem kapok semmi támogatást :( na mind1.

Nem tudom kivel értsek egyet most mert mindkét oldal mondd jó érveket.

2008. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!