Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME építészmérnöki szakán...

BME építészmérnöki szakán milyen az alkalmassági, miket várnak el, milyen mércét kell megütni, milyen feladatok vannak?

Figyelt kérdés

2014. jún. 20. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van egy vonalas és egy tónusos rajz. Legalább is nekünk még ez volt tavaly. Átmenni rohadt nehéz, nekem mondjuk sikerült, csak más képzés volt előbb, és oda vettek fel.

Ha jól emlékszem, egy boltíves, fehér virágállványszerű volt egy hengerrel és 2 téglatesttel, és a henger le volt takarva egy mustár színű lepellel. A vonalas rajzon csak az állványt és a testeket kellett lerajzolni.

A mérce nagy, ajánlott elmenni az egyetem által szervezett előkészítőre.

2014. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :)
2014. jún. 20. 21:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Javítanám az első válaszoló válaszát, amit leírt, az valószínűleg az ipari termék- és formatervező szak. Ha építészmérnökire akarsz menni, akkor az alkalmasságin 2 feladat van: egy térrekonstrukció, amikor egy óra alatt egy három vetületével megadott teret kell perspektívikusan megrajzolnod, a második feladat pedig egy beállítás lerajzolása, plusz tónus, erre három órád van. Építészmérnököknek nem kell az alkalmasságin semmiféle ruhaanyaggal leterített cuccot rajzolni, csak kockák, téglatestek, hengerek, boltívek vannak beállítva, plusz szék. Legalábbis a BME-n. :) Hogy milyen mércét kell megütni? Hát azért jónak kell lenni. Ha eljársz az előkészítő tanfolyamra, az mindenképpen sokat segít, de nem lehetetlen anélkül bekerülni, több ilyen embert is ismerek. Én speciel jártam az előkészítőre, és sikerült is, úgyhogy remélem a pontokon már nem fog múlni a bejutásom. :)
2014. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én már nagyon rég jártam, a feladatok változhattak. A mércével kapcsolatban biztatnálak: ha tényleg rákészülsz (az előkészítőt én is javaslom), akkor jó eséllyel sikerülni fog, ha van minimális rajzkészséged, de mondjuk nem volt rajzos múltad egyáltalán.
2014. jún. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
* mondjuk nekünk még drapériát is gyakoroltatták. A formatervezőknek meg növény rajzolást is.
2014. jún. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A beállítás rajzolásával, tónusozással nincs gondom. A térrekonstrukciót viszont hol tudnám gyakorolni?
2014. jún. 23. 09:54
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nézd meg a térrekonstrukciós feladatokat. Ilyen jellegűre számíthatsz. Általában egy belső teret kérnek lerajzolni úgy, hogy alaprajzot, metszeteket adnak meg. Ha ezeket átgondolod és megy, akkor nem lesz gond. Nézd meg a segédletet is, ott mutatja, hogy hogy vedd fel a belső teret: hol legyen a horizont, stb.

2014. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
(úgy látom, hogy amit linkeltem, az lényegében az előkészítő anyaga)
2014. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha nem megy, akkor bukott az egész alkalmassági? :\
2014. jún. 23. 16:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Pontozzák a rajzokat, a térrekonstrukciót és a beállítást is, és el kell érni valamennyit, hogy meglegyen.
2014. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!