Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Később melyik diplomával...

Később melyik diplomával járok majd jobban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő helyzetben vagyok. Idén szeptemberben kezdem az egyetemet (legalábbis a pontjaim alapján mindenképpen így tervezek), és beadtam a jelentkezést az ELTÉ-re is, és vidékre is (konkrétan Pécsre és Szegedre). És itt jön a kurfli, ugyanis szerintem elég jók lettek az érettségijeim az ELTÉ-hez. Nem tudok még semmit biztosra, de csak egy valamiből nem lettem ötös, szóval remélem ez már elég. Tudom, hogy egy eltés diploma elég jól mutat, viszont számomra, különböző okok miatt az is lényeges szempont, hogy minél messzebbre menjek itthonról. (Budapest mellett lakom közvetlenül.) És ha elindul a szakom Pécsen/Szegeden, de esetleg felvesznek az Eötvösre is, akkor elég nagy dilemmában leszek. Vagyis hát vagyok már most is!! Szóval meg szeretnélek titeket kérdezni, hogy egy esetleges pécsi, vagy szegedi diplomával milyen esélyeim lesznek, ha esetleg nemet mondok az eltére. Tudom, hogy nagyon nehéz így bármit is mondani, hogy ennyi a feltételes mód, de azért megköszönnék egy-két tanácsot.

2014. jún. 22. 12:23
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Nem olyan rossz szak, de nehéz elhelyezkedni vele. :) Régen gondolkodtam rajta, de inkább közgázra mentem :) sokkal többet érek vele a munkaerőpiacon :) én is azért jöttem Pécsre, mert nem messze szerettem volna lenni otthonról, ez már régen volt és megbántam. Soha nem tudhatod mit fogsz gondolni 1-2 év múlva. Lehet, hogy a szakkal kapcsolatban is megváltozik a véleményed. :)

ELTÉ-nek már csak a neve jó, sok helyen nem szeretik, viszont van ahol előnyként hirdetik meg. A pécsi és szegedi egyetem is elég neves, a képzés hasonló szintű és jó.

2014. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Hát persze, az ember nem lát a jövőbe, de most biztos vagyok benne, hogy ezzel szeretnék foglalkozni. Fontos szempont a távolság, minél messzebb akarok menni itthonról. Ez viszont biztos nem fog sajnos megváltozni egy-két év múlva. Most igencsak Szegeddel kezdek szimpatizálni, szóval szerintem az lesz a befutó. Le lettem beszélve az eltéről. :)
2014. jún. 23. 19:36
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy azért tetted fel ezen az oldalon a kérdést, hogy mások véleményét olvasd. Szerintem ne törődj ezekkel a válaszokkal. Válaszd azt az egyetemet, amihez húz a szíved.

A szakkal kapcsolatban azért egyetértek a többiekkel, hogy nehéz lesz az elhelyezkedés. Majd a suli mellett építed a kapcsolataidat és akkor minden sikerülni fog.

Szerintem abba senki sem gondol bele, hogy a műszaki szakokról milyen sok diák fog majd diplomával távozni. Mostanában nagyon nyomják a műszaki szakokat, de tavaly is hány ezren jelentkeztek ezekre a szakokra. Gondolom idén is ezekre jelentkeznek a legtöbben. Nem lehet mindenki műszakis. Téged ez érdekel és ez a lényeg. Úgy nem érdemes szerintem egy szakra jelentkezni, ami nem érdekel. Akkor csak szenvedés lesz az egész.

Sok sikert a felvételihez!

Majd július 24-én izgatottan várjuk a többi felvételizővel az estét! :) Bárcsak ott lennénk már!

2014. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

Sajnálattal kell közölnöm, hogy elég nagy tévedésben éltek. Kommédia diplomával kiválóan el lehet helyezkedni, ha tehetséges az ember. Én már két munkahelyen dolgozom másodállásban úgy, hogy csak idén kezdem az egyetemet.


Egyébként én is az eltét jelöltem meg első-második helyen, de mivel az emeltem f*s lett, nem fognak felvenni, csak Szegedre. Utóbbin van a legszínvonalasabb vidéki kommunikácó és médiatudomány oktatás, nem mellesleg a harmadik legjobb magyar egyetem.

2014. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Te is szeptemberben kezded ezt a szakot? :D Ráadásul Szegeden?
2014. jún. 25. 22:45
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd az ELSŐ lehetőséget. Ami először jutott az eszedbe. Amelyik felé a szíved jobban húz. Tudom, hogy nehéz. Nagyon nehéz...nekem sem könnyű. De választani muszáj.

Én a helyedbe viszont az ELTE-t választanám. Közelebb is van, nagyobbak a lehetőségek is. Én Szegedtől 1 órára lakok, Pesttől 2,5-3-ra. Minek utaznál 4, akár 5 órát is? (Nem kell senkinek ebbe belekötnie, sokaknál ez is szempont). Amúgy Szegedre járnak barátaim, és a koleszról elég érdekes dolgokat tudnak mesélni. Legalábbis a lány.

De még egyszer mondom. Ne azzal törődj, hogy ki mit mond. Hogy a legjobb barátod mit tanácsol, hogy névtelenek mit írnak itt neked, vagy helytelenül pampogók. Azzal törődj, amit a szíved diktál. Ha neked az ELTE volt az első választásod, akkor legyen az! :)

(Én pl úgy kezdtem a középsulit, hogy mindenki azt mondta, hogy ne tegyem, meg hogy semmire sem jó, és kisujjból meglehet csinálni...hát nagyon nem. Nagyon sokat kell küzdeni. És nem azért, mert gyenge vagyok.)

Remélem azért valamit tudtam segíteni! Majd írd meg, hogy hogy döntöttél.

2014. jún. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm! :) Hát azóta kiderült, hogy az ELTE pont nem lesz meg, még egy tíz-tizenöt pont kellene hozzá... Szóval nagyon valószínű, hogy Szeged lesz a befutó, mert oda, legalábbis úgy tudom, simán elegek a pontjaim (352). És így utólag igazából jobban is örülök neki, mert lassan rájöttem, hogy oda szívesebben mennék. Jó messze is van, és mondhatni jobbakat is hallottam róla, mint az eltéről. A kolesz meg még kérdéses, ha lehetőség lesz rá, albérletbe is szívesen megyek. Persze, ha nem lesz más, akkor irány a kolesz, de ez még majd kiderül. Pécs igazából egyáltalán nem érdekel, szóval úgy tűnik, Szegedre megyek!
2014. jún. 26. 09:43
 18/20 A kérdező kommentje:
Ja, és meg tudnád írni mondjuk privátba, hogy pontosan mik ezek az "érdekes" dolgok a koleszről? :D
2014. jún. 26. 09:45
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
:O Nem azt írtad, hogy elég jók lettek az érettségijeid? Mi történt?
2014. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Akkor még azt hittem, de utána kiszámoltam és nem. Illetve nem az érettségin ment el, hanem az év végi jegyeimen, idén meg tavaly is lehettek volna jobbak... Pluszt is csak a nyelvvizsgáért kapok, és az emelt érettségim is csak pont 60 százalék lett. Szóval az ELTE ezeken csúszott el. De mondom, most már nem is bánom.
2014. jún. 26. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!