Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulmány átlag kiszámítása -...

Tanulmány átlag kiszámítása - hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Próbáltam neten található kalkulátorokkal is kiszámítani az átlagom, a biztonság kedvéért megnéztem a régebbi féléveim eredményeit is és egyszer sem volt egyezés. Mellesleg nekem az se tiszta, hogy ezek a kalkulátorok az ösztöndíj vagy a sima átlagot számítják ki. Köszönöm előre a normális válaszokat.

2014. jún. 26. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tantárgy1jegy*tantárgy1kredite + tantárgy2jegy*tantárgy2kredite + ......


ha ezt az összeget elosztod 30-cal, akkor az ösztöndíj átlagot kapod meg, ha a felvett kreditek számával osztod el, akkor meg a tanulmányi átlagot kapod meg

2014. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kacsa Tibor ***** válasza:
38%

Nos ha tanulmányi átlagot akarsz számolni, akkor annyi az egész, hogy összeadod a jegyeidet, majd a kapott összeget elosztod a jegyeid számával.

Pl. A jegyeid: 5,4,3

Átlagszámítás: (5+4+3)/3

2014. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kacsa Tibor ***** válasza:
38%
Ha súlyozott akkor az első válaszadóét nézd :)
2014. jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szegeden:


(Összeadod (teljesített tárgy (>=2) kreidtértéke* érdemjegy))/30*(teljesített kredit/felvett kredit)

2014. jún. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fú, nagyon köszi!
2014. jún. 26. 23:11
 6/6 Kacsa Tibor ***** válasza:
Így visszanézve mondjuk érthető, hogy miért jelzi azt az oldal, hogy csupán 71%-os a megbízhatóságom :D Tekintve, hogy némi fogalmi zavarban vannak néhányan, tekintve, hogy az átlag, a súlyozott átlag és a korrigált kreditindex nem ugyanaz....
2019. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!