Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME gépészmérnöki szakra csak...

BME gépészmérnöki szakra csak fizika érettségivel lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok tisztában a BME követelményeivel így meg szeretném kérdezni ha valamilyen mérnöki szakot szeretnék tanulni feltétlenül számonkérik a fizika érettségit vagy anélkül is lehet jelentkezni?

2014. jún. 27. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A felvin megtalálsz mindent! Itt van a gépészkaron lévő szakok "bemeneti" követelménye:

[link]

Látható, hogy a matek kötelező, másik választható tárgy pedig fizika/infó/kémia/biológia/szakmai tárgy

Tehát bekerülhetsz elég sok mindennel, viszont a fizikát kikerülni nem tudod, tele lesz fizikás órákkal a 7 félév.

2014. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én emelt infóval jöttem bme gépészre. persze lófaszt nem kezdtem vele és rohadtul kellett tanulni matekot + fizikát első félévben.

nem kell fizikából érettségizni, a legcélszerűbb az emelt matek, mivel annak az anyagát majdnem ugyanúgy sőt mégtöbbet is meg kell majd tanulni első félévben. Fizikából sztem sok fölösleges van az emeltben ami nem fog kelleni

2014. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Fizikát kőkeményen tudd, főleg mérnökire! Ha az nem megy, akkor esélytelen a dolog. Arra épül minden mérnöki tudomány, meg a matematikára.
2014. jún. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Marhasag. Ha az alap dolgokkal tisztaban van fizikabol, az boven eleg, itt ugyis mindent megtanitanak az alapoktol, ami kelleni fog. Mondom ezt ugy, hogy kovetkezo felevben fogok itt vegezni, es felvetelinel kozom nem volt a fizika erettsegihez, meg a kozepszintuhoz se.

De az emelt matek az tenyleg celszeru, elso feleveken rengeteget tud konnyiteni, ha a matek jol megy (mint ahogy irtak is, az emelt anyag nagyreszt fedi az elso feleves matekot).

2014. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki a kérdést?
2015. dec. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!