Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Min kellene változtatnom?

Min kellene változtatnom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy általánosban mindig szín ötös voltam irodalomból meg nyelvtanból. Nem nagyképűségből, de én voltam a suliban a legjobb, versenyeket nyertem, pályázatokra írtam fogalmazásokat és verseket. Nagyon jó volt a tanárom is. Imádtam az egészet, tényleg nagyon jó volt. Később verseket mondtam, majd színészkedtünk, amivel rengeteg helyre eljutottunk. Ez volt az általános. Aztán elmentem egy jóhírű gimnáziumba. Ott nulladikos voltam, úgyhogy első évben nem nagyon tanultunk magyart, csak minimális szinten. A magyar tanárom utál, és nekem is roppant ellenszenves nő. Most tizedikes vagyok, és szinte csak hármasaim vannak. Borzasztóan csalódottvvagyok, mert úgy gondolom, hogy nem hármas szintű dolgozatokat írok. A feladatok nem pontozza le, csak úgy érzésre osztályoz. Én még mindig nagyon szeretem ezeket a tantárgyakat, de a tanáromat egyszerűen nem bírom elviselni, nem tanít jól, abszolút hülyeségeket hord össze... A szüleim is nagyon csalódottak, hogy éppen ezekből a tárgyakból leszek hármas. Ha anyukám beszélne vele, akkor szerintem csak mégjobban utálna. Mit tegyek? És ilyen átlaggal, de szuper érettségivel felvehetnek még valahova bölcsészkarra?
2010. jan. 10. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért az általános iskola picit másvilág...

Ha van valami magyar tanár ismerősöd, akkor nézesd meg vele a dolgozatokat.

Amúgy ha lehúzza a jegyedet, akkor meg is kell indokolnia, hogy miért ezt adta rá. Ha nem indokolja meg kérdezz rá. Ha a nagy baj akkor ott a szülő...

2010. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj emelt magyar érettségire majd, és akkor nem ő fogja javítani. Jövőre meg mehetsz emelt magyar faktra, és akkor már nem is ő fog tanítani. (legalábbis nálunk így volt). Ez az év még úgysem számít, majd csak a 11. és a 12.
2010. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szia. nálunk az a helyzet, hogy hiába ad a tanár rá 3ast vagy annál rosszabbat, mint amilyen dolgozatot ír, érettségin nem teheti. Szóval, ha te tényleg érted, és tudod az anyagot, hidd el az érettségid minden bizonyára jó lesz. Viszont a 11.osztályos évvégi jegyeid beleszámítanak a tovább tanulásba. :/
2010. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De teheti, mert a fogalmazást úgy pontozza le, ahogy akarja. Ezért kéne elmennie emelt érettségire.
2010. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Beszélhetnél te is a tanárnővel. Kérsz tőle egy időpontot, nem a szünetben és nem a folyosón, és elmondod neki emberi hangon, a közös nevezőre jutás szándékával a problémádat. Lehet, hogy ha látja az igyekezetedet, akkor másképp áll majd hozzád. A többiek ugyanazt gondolják róla, mint te? Mert lehet, hogy neki van igaza és az általános iskolai tanár értékelt túl enyhén. De az is lehet, ahogy így leírod, hogy egy zavaros gondolkodású elvont alak, amilyen egy elitgimnáziumba passzol. Ha nem juttok dűlőre, akár iskolaváltoztatáson is gondolkodhatsz, ha pont a kedvenc tárgyad és leendő életpályád tanárával (egyébként magyartanár egy szó) van problémád. Illetve a fakultáció jelent megoldást, ha azt más tanítja.
2010. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!