Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan veszi pár ember, hogy...

Honnan veszi pár ember, hogy jövőre 280 pont lesz a felvételi ponthatár?

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2016-ban pedig már 300 lesz a minimum ponthatár. Olvass Eduline-t gyakrabban, ott leírják mindig, hogy milyen "újítások" vannak a felsőoktatás terén.
2014. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Na végre, valami jót is csinálnak, remélem be is fogják vezetni.
2014. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Miért?
2014. júl. 29. 11:16
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
gyűlölöm a kormányt,de én pl bevezetném a 340 min.ponthatárt,ha valaki annyit nem ér el,ne menjek felsőoktatásba
2014. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Remélem, még tovább viszik majd, és akkor végre nem lesznek tele az egyetemek olyanokkal, akik nem oda valók. Más szakokon nem tudom, hogy van, de én angol szakos vagyok, és nálunk az évfolyamon rengeteg sötét ember van, sokan alapvető dolgokkal nincsenek tisztában, összekevernek alap igeidőket, nem bírnak összerakni egy egyszerű mondatot. Olyan dolgokat nem tudnak, amiket már az érettségire meg kellett tanulni, és rinyálnak, hogy nehéz a nyelvtan szigorlat meg sok a tananyag. Egy rossz szavam se lenne rájuk, ha legalább most megtanulnák, amit kell, de csak a bulizás meg a kocsmázás a téma. Hátráltatják a többieket, akik új dolgokat tanulni jöttek az egyetemre, mert miattuk állandóan ismétlünk, a tanárok meg síkidegek, hogy mennyi idiótával vannak körülvéve.
2014. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
"Hátráltatják a többieket, akik új dolgokat tanulni jöttek az egyetemre, mert miattuk állandóan ismétlünk, a tanárok meg síkidegek, hogy mennyi idiótával vannak körülvéve." - Hát ott bizony nem az "idiótákkal" van a gond, hanem a tanáraitokkal. Én egy informatika szakra járok, nálunk a tanárokat nem nagyon érdeklik, hogy ki érti és ki nem. Ha valaki nem bírja a tempót, akkor előbb utóbb lemorzsolódik és kibukik. Elvégre ez a felsőoktatás.
2014. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Hogy miért? Mert aki nem tud legalább 300 pontot összeszedni érettségin, akkor annak nem sok keresnivalója van felsőoktatásban. És én ezt a 280 pontot pluszpontok nélkül nézném.
2014. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tanárokkal van baj nálunk, túl jó fejek és igyekeznek mindenkinek segíteni.
2014. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

pl. innen ez a hivatalos

[link]

a lap alján van, de idemásolom külön:

Figyelem! Felsőoktatási szakképzés esetén 2014. december 15-től 240 pont, 2015. december 15-től 260 pont; alapképzés és osztatlan mesterképzés esetén 2014. december 15-től 280 pont, 2015. december 15-től 300 pont lesz a jogszabályi minimumpontszám!

2014. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es: többletpontok nélkül nézik a mostani 260 pontot is. ;-)


"Hátráltatják a többieket, akik új dolgokat tanulni jöttek az egyetemre, mert miattuk állandóan ismétlünk, a tanárok meg síkidegek, hogy mennyi idiótával vannak körülvéve." -- Bizony, hogy a tanárokkal van a gond. Nálunk, magyaron se sokat foglakoznak azzal, hogy ki mit tud / olvasott. Alapvetőnek veszik, hogy tájékozottak vagyunk mind nyelvtani, mind irodalmi kérdésekben és nem állnak neki pl. életműveket, stílusokat tanítani, meg alapvető nyelvtani fogalmakat.


Én egyébként teljes mértékben támogatom, hogy emeljék a minimumponthatárt. Aki nem képes legalább mindenből négyesre-ötösre teljesíteni (max 1 hármas tök belefér pl. egy humán irányultságútól matekból, egy reál irányultságútól magyarból), az nem egyetemre való, mert ott az érettségihez képest jóval többet kérnek.


Mondjuk 300-nál nem vinném feljebb. Nekem 3 80% feletti érettségim lett, egy 68%-os emelt töri, meg egy 55%-os matek és így lett a többletpontok nélkül 310 pontom. A 340 pontot én már sokallom. Az pl. akkor jön ki, ha mindenből kitűnő valaki (tanulmányi pontok) és mindenből legalább 80%-os érettségije van. És azt nem feltétlen tartom jónak, hogy egy átlagos tanuló (akinek van egy-egy rosszabbul sikerült, akár egy hármas érettségije pl. matekból és magyar szakra jelentkezik), nem kerülhet be egyetemre. A "kitűnőség" ugyanis nem minden, viszont saját magamból kiindulva és ismerve a szaktársaimat, sokan kutatunk és érünk el magyar szakon kiváló eredményeket konferenciákon, hogy nem lett minden érettségin 80%+ és nem voltunk mindenből kitűnőek, csak "átlagosak". Ellenben ismerek nem egy olyan "kítűnő" tanulót, aki ugyan mindenből ötös egyetemen, de a BA-képzésnél nem jut tovább, mert a szakdolgozata csak "összefoglaló" jellegű, de nem ad semmi pluszt a tudományossághoz... Ha értitek... Szóval én a 300 pontot támogatom még.

2014. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!